Prve pobjede Efesa i Bajerna, Olimpija Milano na 5-0

Žalgiris je jedina ekipa bez trijumfa nakon pet kola

5977 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 21.10.2021. 23:07h

Tek u 5. kolu Evrolige aktuelni šampion Anadolu Efes je probio led i stigao do prve pobjede.

Nije bilo lako ni večeras, ali je u Istanbulu presudio kvalitet, i timski i pojedinačni - sastav Ergina Atamana je savladao Uniks 71:68.

Domaćin je u prvom poluvremenu uglavnom bio u minusu, ali je u drugom podsjetio na ekipu koja je prošle sezone osvojila titulu.

Rodrig Boboa i novajlija Ilajdža Brajant su postigli po 14 poena, Tibor Plajs je upisao 12, Adrien Moerman 10...

U timu Velimira Perasovića, kojem je ovo četvrti poraz, po 16 koševa su upisali Ajzea Kenan i Lorenco Braun.

Peta runda je bila talična i za Bajern.

U sudaru dvije ekipe bez trijumfa Bavarci su slavili u Kaunasu protiv Žalgirisa - bilo je 75:73, iako je domaćin u drugoj četvrtini imao 17 poena prednosti.

Vladimir Lučić je predvodio tim Andree Trinkjerija (17), isti učinak je kod Litvanaca imao Lukas Lekavičius.

Olimpija je dugo gubila od ASVEL-a u Milanu, ali je na kraju opravdala ulogu favorita - trojkom Devona Hola 27 sekundi prije kraja je stigla do petog trijumfa (73:72).

Uzbudljivo je bilo i u Madridu, gdje je Real pronašao način da izađe kao pobjednik iz duela as Fenerbahčeom.

Bilo je 70:69, a u junaka je izrastao Vensan Pojrije, koji je 10 sekundi prije kraja pogodio oba slobodna bacanja.

Makabi je vezao drugu pobjedu i u Tel Avivu bio bolji od Panatinaikosa - 77:73.