Kris Pol za istoriju - Finiks bolji od Lejkersa, Jokić u formi

4031 pregleda 0 komentar(a)

Novi poraz Lejkersa na startu NBA sezone - Finiks je slavio u Los Anđelesu 115:105, a veče je obilježio Kris Pol koji je utakmicu završio sa 23 poena i 14 asistencija.

Kada je u drugoj četvrtini pogodio slobodno bacanje došao je do 20.000. pogotka u karijeri i ujedno je postao prvi igrač u istoriji NBA koji je upisao toliko poena, uz 10.000 asistencija.

Pol je 47. košarkaš u NBA koji je postigao 20.000 koševa, a peti je u istoriji po broju asistencija.

Devin Buker je pomogao Polu sa 22 poena, a Mikal Bridžis je ubacio 21.

Lebron Džejms je u poraženom timu imao 25 poena, dok je Entoni Dejvis upisao 22 i ugrabio 14 skokova. Rasel Vestbruk je bio blizu tripl-dabla - 15 poena, 11 skokova i devet asistencija.

Denver je upisao drugu pobjedu, savladavši San Antonio sa 102:96 na krilima svog MVP-ja Nikole Jokića koji je utakmicu završio sa 32 poena, 16 skokova i sedam asistencija.

Bruklin Netsi su upisali prvu pobjedu, nadigravši na gostovanju Filadelfiju sa 114:109.

Blistao je Kevin Durent - 29 poena, 15 skokova i 12 asistencija. Pratili su ga Lamarkus Oldridž sa 23, od čega je devet upisao u posljednjih pet minuta u kojoj su gosti napravili seriju od 16:1, te Džejms Harden sa 20 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Njujork je sa 121:96 bio bolji od Orlanda. Evan Furnije, koji je u Orlandu igrao sedam sezona, sinoć je za pobjedu Niksa postigao 18 poena, dok je Džulijus Rendl ubacio 21, uz deset skokova i sedam asistencija.