Debitant na diobi 5. mjesta - SC Derbi savladao Cibonu i izjednačio se na tabeli sa Zagrepčanima

Cibona vodila u prvoj polovini 1. četvrtine, sve nakon toga bilo u znaku izabranika Andreja Žakelja, koji su imali i plus 19, ali su u završnici zakomplikovali stvari, zbog čega su slavili sa svega šest razlike - 93:87

27417 pregleda 13 komentar(a)
Opet najbolji: Kajl Vinjales je ubacio 32 poena protiv Cibone, Foto: Savo Prelević

Sva tri hrvatska kluba pala su pred SC Derbijem - nakon predstavnika Dalmacije, Zadra i Splita, debitant u Admiralbet ABA ligi je srušio i tim iz glavnog grada ex-YU republike, Cibonu (93:87).

Time se na diobi 5. mjesta, sa skorom 3:2, izjednačio sa večerašnjim rivalom i Igokeom.

Zagrepčani su dali prvih pet poena na utakmici (trojka Matea Drežnjaka, koš Amara Gegića), imali prednost i sredinom 1. četvrtine (14:11), ali je sve nakon toga bilo u znaku izabranika Andreja Žakelja.

Raspucali su se Kajl Vinjales i Kenan Kamenjaš, pa je nakon prvih 10 minuta bilo 33:26.

U drugom kvartalu su ekipe igrale bolje u odbrani, ali su domaći iz nekoliko kontri uvećali prednost i u 12. minutu prvi put došli do dvocifrene razlike, nakon polaganja Borisa Tišme za 37:26.

Na velikom odmoru je bilo 47:37, da bi Vinjales na isteku napada pogodio step-bek trojku za velikih plus 19 (58:39) na isteku 24. minuta.

Cibona je nakratko zaprijetila, serijom 12:4 prišla na 62:51, ali je tek na 88 sekundi do kraja meča došla na jednocifren zaostatak (90:82).

Žakelj je tada uzeo tajm-aut, ali njegov tim nije ni šutnuo na vrijeme, pa je Hose Vildosa 55,5 sekundi prije kraja pogodio trojku. Osam sekundi kasnije je Nikola Pavlićević napravio faul u napadu, ali je Vildosa promašio novi šut iza linije 6,75, a Drežnjak faulirao iskusnog Nikšićanina.

Pavlićević je pogodio samo drugo bacanje, ali Cibona nije mogla do čuda...

Plejmejker porijeklom iz Portorika je opet bio najefikasniji u podgoričkom timu sa 32 poena, Andrija Slavković je dao 15, Flečer Megi 13, a Kamenjaš 12.

SC DERBI - CIBONA 93:87 (33:26, 14:11, 25:20, 21:30)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 100. Sudije: Nedović, Majkić (Slovenija), Kardum (Hrvatska).

SC Derbi: VINJALES 32 (10-9), MEGI 13 (5-5), Pavlićević 4 (5-4), SLAVKOVIĆ 15 (2-2), STAROVLAH 8 (6-5), Vujisić, Z. Ivišić, T. IVIŠIĆ 6 (2-2), Edvards, Kamenjaš 12 (7-4), Bijikdžangaz, Tišma 3 (2-1).

Cibona: Vujović, RADOVČIĆ 6 (4-3), VRANKOVIĆ 8 (3-0), Mustapić, PRKAČIN, GEGIĆ 16 (2-1), Vildosa 13 (4-3), Majcunić, Gnjidić 1 (2-1), Branković, DREŽNJAK 26 (5-3), Rojvers 13 (2-0).