Mitrović nadmudrio Radonjića, Monako bolji od Zvezde

Monako - Crvena zvezda 70:62

9101 pregleda 4 komentar(a)

Košarkaši Monaka savladali su večeras Crvenu zvezdu 70:62 u 6. kolu Evrolige.

Bila je to utakmica bez pravog ritma, sa malo postignutih poena, a mnogo izgubljenih lopti (18 Zvezde, naspram 14 Monaka).

Tim Zvezdana Mitrovića je bolje otvorio meč, kontrolisao situaciju do sredine 2. četvrtine tokom koje je imao i maksimalnih 12 poena prednosti. Potom je Zvezda zaigrala nešto agresivnije u odbrani i do odlaska na odmor smanjila zaostatak na pet poena - 41:36.

Tim Dejana Radonjića je u 2. poluvremenu čak i preokrenuo, imao i pet poena prednosti (52:47), ali su do kraja košarkaši Monaka manje griješili, preokrenuli i na kraju upisali treću pobjedu u Evroligi.

Najefikasniji kod Monaka bio je Alfa Dijalo sa 19 poena i sedam skokova. Donatas Motiejunas imao je 14 poena i osam skokova, a Danilo Anđušić 12 poena.

Kod Zvezde se istakao Nejt Volters sa 18 poena i pet asistencija. Nikola Kalinić je dodao 14 poena i pet asistencija, a Ognjen Kuzmić 10 poena i sedam skokova.

Monako je na skoru 3-3, Zvezda na 2-4.