Jokić dominirao, pa se povrijedio, Vestbruk pokazao klasu, Dončić namjestio ruku

Njujork Niksi su prekinuli nevjerovatan niz od 15 uzastopnih poraza protiv Filadelfije savladavši ih u svom Medison skver gardenu sa 112:99

4039 pregleda 0 komentar(a)
Luka Dončić na meču sa Hjustonom, Foto: Reuters

Košarkaši Jute zadržali su stopostotni učinak u NBA ligi i nakon treće utakmice - pobijedili su Denver kod kuće 122:110.

Džez je u drugom poluvremenu iskoristio neigranje najboljeg igrača Nagetsa Nikole Jokića, koji je pred kraj prvog poluvremena u sudaru s Rudijem Goberom zadobio povredu desnog koljena pa su u gostujućem sastavu procijenili kako ne vrijedi rizikovati pogoršanje stanja.

U prvom dijelu Jokić je za samo 15 minuta ubacio 24 poena i ostao najbolji strijelac svoje ekipe.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović upisao je 15 poena za Jutu, a izostanak Jokića najbolje je iskoristio upravo Gober koji je predvodio domaće sa 23 poena i 16 skokova, Donovan Mičel dodao je 22.

Stopostotni u novoj sezoni ostali su i Golden State Voriorsi koji su stigli na skor 4-0 gostujućom pobjedom 106:98 protiv Oklahome

Stef Kari sa 23 i Endrju Vigins sa 21 pogotkom bili su najbolji kod gostiju.

Njujork Niksi su prekinuli nevjerovatan niz od 15 uzastopnih poraza protiv Filadelfije savladavši ih u svom Medison skver gardenu sa 112:99. Pobjeda Niksa mogla je biti i veća, jer su sredinom treće četvrtine vodili i sa 27 razlike (83:56).

Ujednačeni napad domaćih predvodili su Kemba Voker sa 19 i Evan Furnije sa 18 poena, dok je Tobajas Herris sa 23 pogotka bio najbolji kod Siksersa.

Los Anđeles Lejkersi su i bez Lebrona Džejmsa, koji nije igrao zbog problema s člankom, kao gosti savladali San Antonio sa 125:121 nakon produžetka.

Domaći su krajem treće četvrtine imali 13 poena prednosti (97:84), imali su i šut za pobjedu na isteku četvrte četvrtine, ali Dedžonte Marej nije bio precizan, pa su u posljednjoj minuti produžetka platili cijenu za propuštene prilike.

Entoni Dejvis je nakon skoka u napadu pogodio za 123:121, a Rasel Vestbruk je zatim poentirao nakon prodora za konačnih 125:121.

Dejvis je predvodio Lakerse sa 35 poena i 17 skokova, Vestbruk je upisao 33 poena, 10 skokova i 8 asistencija.

Dalas je u teksaškom obračunu nadigrao Hjuston sa 116:106.

stat

Luka Dončić je predvodio pobjednike sa 26 poena i 14 skokova, Tim Hardavej i Redži Bulok su dodali po 16, dok su kod poraženih najbolji bili Erik Gordon sa 22 i Kristina Vud sa 16 poena i 17 skokova.