„Morača” gori: Kobs srušio Valensiju

Amerikanac sa crnogorskim pasošem je sjajno odigrao jedan na jedan sa Klemenom Prepeličem za preokret na 71:70, a onda i ukrao loptu Bojanu Dubljeviću za veliku pobjedu nad Valensijom u 2. kolu Evrokupa

23431 pregleda 34 komentar(a)
Trenutak odluke: Džastin Kobs krade loptu Bojanu Dubljevića, Foto: Savo Prelević

Tokom čitavog meča je bio van ritma, daleko od nivoa koji je prikazivao od početka sezone, ali kada je bilo najteže, Džastin Kobs je izrastao u heroja Budućnost Volija - Amerikanac sa crnogorskim pasošem je sjajno odigrao jedan na jedan sa Klemenom Prepeličem za preokret na 71:70, a onda i ukrao loptu Bojanu Dubljeviću za veliku pobjedu nad Valensijom u 2. kolu Evrokupa.

Nakon izjednačene 1. četvrtine, Budućnost je u finišu te i početkom sljedeće dionice stala u napadu. Koša nije bilo gotovo pet minuta, što je „narandža” iskoristila i sa devet vezanih poena stigla do 26:18.

U finišu 1. poluvremena, nakon trojki Giljema Feranda i Jasijela Rivera, Valensija je prvi put stigla dod dvocifrene prednosti (38:28).

Budućnost je na poluvremenu bila bez trojke, u nastavku je i sedmi pokušaj iza linije 6,75 bio neprecizan, da bi Edin Atić konačno probio led i pogodio za 35:40. Reprezentativac BiH je vukao svoj tim i u odbrani i u napadu, ali Podgoričani nikako nisu mogli da istope prednost rivala.

Najbliži su bili u završnici 3. četvrtine, jer je Džejkob Vajli 66 sekundi prije kraja smanjio na 53:52, ali su stigle trojke Martina Hermansona i Klemena Prepeliča za velikih minus sedam pred 10 minuta odluke.

Budućnost

I Igor Drobnjak je na startu posljednjeg kvartala pogodio za tri, da bi potom Vladimir Micov dao polaganje i dodatno bacanje za 58:59. Imala je Budućnost i napad za preokret, ali je tada na scenu stupio Bojan Dubljević - prvo je maestralnom asistencijom pronašao Đosepa Puerta na ziceru, a potom i pogodio iza linije 6,75 za 64:58.

Odgovor je bio sjajan - Micov i Denis Džerom Sili su trojkama vratili stvari na nulu na četiri minuta i 54 sekunde do kraja.

Španski tim je opet otišao na plus četiri, Budućnost se dva puta vraćala na minimalni zaostatak, ali Silija nije išao šut. Na minut i pet sekundi do kraja, Đoan Penjaroja je uzeo tajm-aut pri vođstvu njegovog tima 70:69, ali se Budućnost odbranila i onda košem Džastina Kobsa 22,2 sekunde prije kraja stigla do prvog vođstva nakon 1. četvrtine.

I baš je Kobs sačuvao, jer se bacio na loptu koja je četiri sekunde prije kraja upućena Dubljeviću za eksploziju oduševljena u „Morači”.

BUDUĆNOST VOLI - VALENSIJA 71:70 (18:17, 14:21, 20:21, 19:11)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 2.300. Sudije: Šemeš (Izrael), Kliva (Švajcarska), Caruha (Grčka).

Budućnost Voli: KOBS 10 (6-6), ATIĆ 17 (2-1), Šehović, MICOV 14 (3-3), Barović 2, Sili 5, NIKOLIĆ 6 (2-0), Jagodić-Kuridža 4 (2-2), Drobnjak 5, VAJLI 8, Popović.

Valensija: Dimitrijević 2, PUERTO 9 (4-4), Prepelič 14 (6-6), Pradilja 9, LOPES-AROSTEGI, LABEJRI 7 (2-2), Ferando 6, Bresan, Dubljević 7, Gomes, HERMANSON 5 (2-2), RIVERO 11 (3-2).