Lejkersi bez Lebrona posrnuli u Oklahomi, Janisovih 40 malo za šampione

Klivlend je na gostovanju bio bolji od Los Anđeles Klipersa sa 92:79

4056 pregleda 0 komentar(a)
Vestbruk i Bizli u verbalnom duelu, Foto: Reuters

Košarkaši Atlante pobijedili su na gostovanju ekipu Nju Orleansa sa 102:99, i tako upisali treću pobjedu iz četiri odigrana meča u NBA ligi.

Krajem prve četvrtine domaći tim je vodio sa 33:17, ali je Atlanta do poluvremena smanjila razliku. U nastavku Atlanta se bolje snašla u završnici, i do pobjede je došla iskoristivši 21 skok u napadu.

Tre Jang je vodio tim iz Džordžije sa 31 poenom, sedam asistencija i pet skokova, Džon Kolins je dodao 16 poena uz 12 skokova, Deandre Hanter je upisao 13 poena, a srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je za nešto više od 31. minuta zabeležio 12 poena, i po tri skoka i asistencije.

U Nju Orleansu bolji od ostalih bio je Devonte Grem sa 21 poenom, šest asistencija i pet skokova, Brendon Ingram je postigao poen manje uz osam skokova, dok je Jonas Valančijunas upisao dabl-dabl učinak sa 16 poena i 15 skokova.

Nju Orleansu je ovo četvrti poraz iz pet mečeva u NBA ligi.

Ekipa Oklahoma sitija na svom terenu je bila bolja od Los Anđeles Lejkersa sa 123:115.

Lejkersi su tokom druge četvrtine vodili sa 56:30, da bi do kraja treće četvrtine potpuni preokret napravila domaća ekipa, koja je povela sa 97:95.

Šej Gildžes-Aleksander je za Oklahomu postigao 27 poena uz devet skokova i pet asistencija, Darijus Bizli je upisao 20 poena uz šest skokova, dok je Džoš Gidej dodao 18 poena uz 10 asistencija.

U timu iz Kalifornije, koji ponovo nije mogao da računa na povrijeđenog Lebrona Džejmsa, najbolji učinak imao je Entoni Dejvis sa 30 poena i osam skokova, a Rasel Vestbruk je upisao tripl-dabl sa 20 poena, 14 skokova i 13 asistencija.

Lejkersi imaju dvije pobjede i tri poraza, dok je Oklahomi ovo bila prva pobjeda iz pet mečeva.

Minesota je na gostovanju savladala aktuelne šampione, ekipu Milvokija sa 113:108.

Do prve pobjede u Milvokiju, nakon sezone 2013/14. vodio ih je Dianđelo Rasel sa 29 poena, šest asistencija i pet skokova, a po 25 poena su upisali Karl Entoni-Tauns i Entoni Edvards.

MVP prošlosezonskog finala Janis Adetokumbo bio je najefikasniji u Milvokiju sa 40 poena, 16 skokova i sedam asistencija, Kris Midlton je upisao 16 poena, a Grejson Alen je dodao 13.

Janis Adetokumbo

Minesota nakon četiri utakmice ima tri pobjede i poraz, a Milvoki je na učinku 3/2.

Klivlend je na gostovanju bio bolji od Los Anđeles Klipersa sa 92:79.

To je prva pobjeda na gostovanju kod Klipersa, od marta 2016. godine, a potpisao ju je Kolin Sekston sa 26 poena i sedam skokova, Darijus Garland je dodao 16, Riki Rubio je postigao poen manje.

Za Kliperse najviše poena postigli su Nikolas Batum i Redži Džekson po 16, dok je Pol Džordž upisao 12 poena uz 10 skokova.

Klivlend ima učinak od tri pobjede i dva poraza, a Klipersi su na učinku 1/3.

Na gostovanju je trijumf upisala i ekipa Majamija, koja je bila bolja od Bruklina sa 106:93. Majami ima 3/1 u NBA ligi, a Bruklin je na učinku od dvije pobjede i tri poraza.

Džimi Batler je upisao 17 poena, 14 skokova i sedam asistencija za Majami, Bem Adebajo je postigao 24 poena.

Kevin Durent je upisao 25 za Netse.

Toronto je na svom terenu pobijedio Indijanu sa 118:100, domaću pobjedu upisala je i ekipa Portlanda, koja je savladala Memfis sa 116:96.

Sakramento je na gostovanju slavio protiv Finiksa sa 110:107.

Šarlot je na gostovanju savladao Orlando sa 120:111, i sada ima skor 4/1, dok je tim sa Floride na jednoj pobjedi i četiri poraza.

Vašington je u Bostonu bio bolji od Seltiksa sa 116:107, pa tim iz glavnog grada SAD ima učinak od tri pobjede i jednog poraza, dok Boston ima skor 2/3.