Žocov Partizan nastavio veliku seriju: Huventud pao nakon drame i preokreta

Junak trijumfa ekipe Željka Obradovića bio je Kevin Panter

9530 pregleda 16 komentar(a)
Kevin Panter i Dalas Mur nakon pobjede Partizana, Foto: BETAPHOTO

Košarkaši Partizana večeras su nakon velike drame i preokreta u trećem kolu Evrokupa savladali španski Huventud u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu pred više od 6.700 gledalaca sa 68:67 (19:17, 15:22, 15:20, 19:8).

Ovo je bila najteža utakmica za ekipu Željka Obradovića ove sezone i u Aba ligi i u Evrokupu.

Obradović na meču sa Huventudom
Obradović na meču sa Huventudomfoto: BETAPHOTO

Odlučujući pogodak postigao je bek Partizana Kevin Panter na 4,2 sekunde do kraja.

Panter je bio i najefikasniji igrač susreta sa 18 poena.

U Partizanu su se još istakli i Zek Ledej koji je postigao 13 poena i imao osam skokova i Dalas Mur koji je postigao osam poena.

Kod Huventuda najefikasniji je bio Đoel Para sa 15, Derek Vilis je dodao 11, a nekadašnji hrvatski reprezentativac Ante Tomić 10.

Crno bijeli su i dalje neporaženi ove sezone, u Evrokupu imaju tri pobjede iz isto toliko mečeva, dok su u Aba ligi ostvarili šest trijumfa u prvih šest kola.

Partizan je tokom većeg dijela meča jurio prednost španskog tima.

Crno-bijeli su i večeras igrali agresivnu odbranu ali šut ih nije služio kao u prethodnim mečevima sa Hamburgom, Krkom, Turk Telekomom i Borcem iz Čačka.

Huventud je dobro počeo, poveo je sa 6:0 i 11:2, Partizan je uspio da preokrene poslije poena Kuruca na 13:11, a prvu četvrtinu je završio vođstvom 19:17.

Crno-bijeli su drugu četvrtinu počeli "trojkom" Ledeja, ali su gosti ubrzo uzvratili serijom 6:0.

Seriju je prekinuo Mur "trojkom" za 25:23.

Ekipe su se poslije toga smjenjivale u vođstvu, sve dok se nije probudio Pau Ribas koji je "trojkama" uspio da "odlijepi" Huventud, koji je poslije koša Tomića poveo sa 33:27.

Španci su do kraja dionice uspjeli da sačuvaju prednost, koja je na poluvremenu iznosila pet razlike.

Huventud je bio bolji u trećj četvrtini u kojoj je uvećavao prednost na osam poena košem Tomića (47:39), a zatim je poslije "trojke" Pare ekipa otišla i na plus 11 - 54:43.

Partizan je početkom posljednje dionice prišao na šest poena zaostatka 53:59, atraktivnim "zakucavanjem" Smailagića.

Crno-bijeli su u tim trenucima igrali dobro u odbrani, primakli su se na 57:59.

Prve poene u toj dionici Huventud je postigao poslije četiri i po minuta, kada je jedno slobodno bacanje pogodio Tomić.

Španski tim je poslije toga postigao tri poena sa linije za slobodna bacanja i otišao na šest razlike.

Poenima Ledeja i "trojkom" Smailagića Partizan je prišao na pola koša, 62:63.

Poslije toga oba bacanja ubacio je Para, a sa druge strane koš je postigao Panter.

Amerikanac je i u narednom napadu postigao koš i donio Partizanu vođstvo 66:65.

Huventud je zatim iskoristio napad preko Ribasa i ponovo poveo, a uzvratio je Panter novom "dvojkom" za novo vođstvo crno-bijelih 4,2 sekunde prije kraja.

Huventud nije iskoristio posljednji napad, nakon što je Panter uspio da presiječe dodavanje.

Sudije su provjeravale snimak situacije, utvrdili su da je Ribas posljednji igrao loptom i napad je dodijeljen Partizanu.

Odmah je fauliran Aleksa Avramović, koji je promašio oba slobodna bacanja, ali više nije bilo vremena, pa su crno-bijeli ostvarili važnu pobjedu i ostali neporaženi u sezoni u svim takmičenjima.

Igrači Partizana proslavili su veliku pobjedu sa navijačima, koji su Panteru uzvikivali "MVP".

Partizan sada ima sve tri pobjede u Grupi A, dok je Huventud pretrpio prvi poraz.

U sljedećem kolu Partizan će 10. novembra igrati na gostujućem terenu protiv Andore, a Huventud će dočekati Turk Telekom.