Lejkersi izgubili bez Lebrona, Juta trojkama razbila Atlantu

Finiks je pobijedio Hjuston sa 123:111 upisavši i treću pobjedu u nizu

2920 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Oklahoma - Lejkers, Foto: Reuters

Košarkaši Jute pobijedili su Atlantu sa 116:98 ostvarivši sedmu pobjedu u prvih osam susreta nove NBA sezone.

Džezeri su tako zadržali vrh Zapadne konferencije ispred Golden stejta, koji imaju jednu pobjedu manje.

Utakmica je bila neizvjesna u prve tri četvrtine, na ulazu u posljednju dionicu gosti su vodili 75:74.

U posljednjoj četvrtini gosti su odigrali sjajno i taj period igre dobili su sa 41:24, postigavši čak osam trojki.

Pobjednički sastav je predvodio igrač s klupe Džordan Klarkson sa 30 poena, dok je Bojan Bogdanović za 31 minutu upisao 23.

Džo Ingls je ubacio 19, a Rudi Gober 13, uz 15 skokova.

Kod domaćina koji je upisao drugi uzastopni poraz, te peti ukupno, najefikasniji je bio Tre Jang sa 21 poenom i sedam asistencija.

Košarkaši Oklahome pobijedili su Lejkerse sa 107:104, za tek drugi trijumf ove sezone i to drugi protiv iste ekipe.

Lejkersi, koji su nastupili bez povrijeđenog Lebrona Džejmsa, imali su 19 poena prednosti, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Šaj Gildžes-Aleksander predvodio je goste sa 28 poena, Lugenc Dort je dodao 17.

Kod Lejkersa najefikasniji su bili Entoni Dejvis (29), Rasel Vestbruk (27) i Karmelo Entoni (21).

Finiks je pobijedio Hjuston sa 123:111 upisavši i treću pobjedu u nizu.

Devin Buker je predvodio Sanse sa 27 poena, dok su Mikal Bridžis i Diandre Ejton upisali po 16. Na drugoj strani najefikasniji su bili Kevin Porter sa 20 poena, te Kristijan Vud sa 18.

Boston je na gostovanju pobijedio Majami sa 95:78 prekinuvši niz tima sa Floride od pet pobjeda.

Džejlen Braun postigao je 17 poena i predvodio šest dvocifrenih strijelaca Bostona. Denis Šruder je dodao 14, a Aron Nesmit 13. Kod domaćina najefikasniji su bili Džimi Batler sa 20 i Dankan Robinson sa 16 poena.

Filadelfija je bila bolja od Detroita sa 109:98. Set Kari sa 23 i Tajris Maksi sa 20 predvodili su goste, dok je Džerami Grant bio prvo ime Pistonsa sa 27 poena, šest skokova i četiri asistencije.