Ubjedljivi porazi Mitrovića i Ivanovića

Olimpijakos - Monako 86:65, Baskonija - Makabi 68:87, u osmom kolu Evrolige

9172 pregleda 2 komentar(a)
Olimpijakos je odradio posao protiv Makabija, Foto: Euroleague

Crnogorski treneri Zvezdan Mitrović i Duško Ivanović doživjeli ubjedljive poraze u osmom kolu Evrolige.

Mitrovićev Monako, nakon nekoliko senzacionalnih pobjeda, izgubio je od Olimpijakosa u Pireju 21 poen razlike - 86:65 (17:27, 18:11, 24:14, 27:13).

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Tajler Dorsi i Žan Šarl Livio sa po 18 poena, a pratio ih je Saša Vezenkov sa 10 poena i 10 skokova. Kod Monaka su se izdvojili Alfa Dialo sa 12 i Danilo Andjušić sa poenom manje.

Olimpijakos ima skor od šest pobjeda i dva poraza, dok je Monako upisao po četiri pobjede i poraza.

Slično kao "kneževi" provela se i Baskonija Duška Ivanovića, koja je izgubila na svom parketu od Makabija 18 koševa razlike - 69:87 (17:27, 18:11, 24:14, 27:13).

Baskijci su samo početkom druge četvrtine imali vođstvo, sve ostalo je bilo u znaku "ponosa Izraela".

Derik Vilijams je ubacio 21 poen za Makabi, Ante Žižić 16, dok je Vejd Boldvin sa 15 bio bolji od ostalih kod domaćina.

Makabi ima šest pobjeda i dva poraza, Baskonija tri trijumfa i pet izgubljenih mečeva.

Real je pobijedio Bajern u "Audi domu" u Minhenu, u neizvjesnom meču koji su Madriđani prelomili tek u posljednja dva minuta - 80:76.