Budućnost stala pred fabrikom talenata, Mega prekinula niz od sedam pobjeda Džikićevog tima

Podgoričani gubili 17 razlike, prišli na 83:80 na minut i 20 sekundi do kraja, ali su u finišu poklekli i izgubili 87:81

20350 pregleda 20 komentar(a)

Sjajnoj seriji Budućnost Volija je došao kraj u sudaru sa fabrikom talenata - tim Aleksandra Džikića je nakon sedam vezanih pobjeda u beogradskoj dvorani "Mega Factory" poražen od Mege 87:81.

Vladimir Micov je pogodio u prvom napadu na utakmici i niko nije mogao ni da pomisli da će to biti jedino vođstvo jednog od favorita Admiralbet ABA lige.

Mladi tim Vlade Jovanovića je na krilima Nikole Jovića brzo stigao do plus 11 (17:6), nakon čega su se "plavi" razbudili i prišli na 23:19.

Ali, u reketu je "duvala promaja", što je majstorski kažnjavao Karlo Matković, koji je do velikog odmora upisao 17 poena i sedam skokova.

Završnica 2. četvrtine je vjerovatno i riješila pitanje pobjednika, jer je Mega serijom 14:2 na odmor otišla sa ogromnih 17 razlike (55:38).

Budućnost je u 3. dionici dva puta prišla na minus šest, ali nije imala nikakva rješenja za Matkovića, koji je radio šta je htio i čuvao prednost domaćima.

Nadu je vratio Micov, koji je dva minuta i osam sekundi prije kraja pogodio trojku za 82:77, da bi 48 sekundi kasnije sa iste distance pogodio i Petar Popović za 83:80.

Nažalost, Džastin Kobs je 50 sekundi prije kraja pogodio samo jedno bacanje za 85:81, a posljednja nada je otišla izgubljenom loptom devet sekundi prije kraja.

Tako je Mega drugu sezonu zaredom savladala Podgoričane na svom terenu, iako je prije toga imala seriju od osam poraza u duelima sa trostrukim uzastopnim finalistom ABA lige.

Kobs je bio najbolji u Džikićevom timu sa 19 poena, Micov je upisao 17, Vili Rid 11, a Denis Džerom Sili 10.

Mega je imala 17 ofanzivnih skokova, posljednji 23 sekunde prije kraja pri rezultatu 85:81.

Matković je bio igrač meča sa 26 koševa i 12 uhvaćenih lopti (šest u napadu), Jović je upisao 18 pogodaka, a Malkolm Kazalon 12.

MEGA - BUDUĆNOST VOLI 87:81 (23:19, 32:19, 17:25, 15:18)

Beograd - Dvorana „Mega factory”. Gledalaca: 100. Sudije: Petek, Majkić (Slovenija), Porobić (BiH).

Mega: BALCEROVSKI 2, Vujić, Ružencev 9 (2-2), JOVIĆ 18 (4-4), Rudan 4 (2-2), Kočović 2, SMIT 7, Cerovina 1 (2-1), MATKOVIĆ 26 (5-4), Kazalon 12 (4-4), ĐURIŠIĆ 6 (3-2), Bogavac.

Budućnost Voli: KOBS 19 (14-13), ATIĆ, Šehović, MICOV 17 (4-4), Barović, Sili 10 (7-7), Nikolić 2 (2-0), Jagodić-Kuridža 6 (4-4), Drobnjak 3 (2-1), VAJLI 4, Popović 9 (2-2), RID 11 (4-3).