Golden Stejt na vrhu, šesti poraz Milvokija, Bruklin u seriji

Bruklin na gostovanju Torontu upisao petu uzastopnu pobjedu. Kevin Durent ubacio 31 poen, Džejms Harden 28, od čega 16 u posljednjoj četvrtini. Bradonja upisao i 10 skokova i osam asistencija

2017 pregleda 0 komentar(a)
Preuzeo stvari u svoje ruke u posljednjoj četvrtini: Džejms Harden, Foto: Reuters

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su Hjuston 120:107 i zadržali najbolji skor u NBA ligi - 8:1.

Voriorse je do trijumfa vodio Džordan Pul, koji je 15 od svojih 25 poena ubacio u posljednjoj četvrtini, kao i Stef Kari koji je ubacio 20.

U redovima Hjustona, koji su poraženi na osam uzastopnih mečeva, najbolji je bio Džejšon Tejt sa 21 košem i deset skokova.

Oklahoma je savladala San Antonio 99:94, uz 20 poena Majka Muskale.

LA Klipersi su vezali četvrtu pobjedu, ovog puta protiv Šarlota (120:106). Domaći su sjajno rasporedili koševe - Pol Džordž je dao 20, Redži Džekson 19, Luk Kenard 18, a Terens Man 17, uz 10 skokova.

U četvrtom uzastopnom porazu Šarlota najbolji su bili Lamelo Bol i Majls Bridžis koji su postigli po 21 poen.

Riki Rubio je postigao svojih rekordnih 37 poena i pomogao Klivlendu da pobijedi Njujork 126:109. Kavsi su najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka sezone i imaju skor 7:4.

Tik ispred njih na tabeli Istoka je Bruklin, koji je do sedmog trijumfa na 10 utakmica došao na gostovanju Torontu (116:103).

Za petu uzastopnu pobjedu najzaslužniji su bili Kevin Durent sa 31 i Džejms Harden, koji je 16 od svojih 28 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Bradonja je upisao i 10 uhvaćenih lopti i osam asistencija.

Za Toronto je Fred Vanvlit postigao 21 koš, dok je Paskal Sijakam, koji je propustio prvih 10 utakmica u novoj sezoni zbog operacije lijevog ramena, ubacio 15 za 25 minuta na parketu.

Vašington je na svom terenu srušio Milvoki (101:94) i tako braniocu titule nanio šesti poraz u sezoni.

Bredli Bil je postigao 30 poena i prekinuo seriju od osam uzastopnih poraza od Baksa. Janis Adetokunbo je bio najbolji u poraženom timu sa 29 koševa i 18 skokova.

Njujork - Klivlend 109:126

Orlando - Juta 107:100

Sakramento - Indijana 91:94

Vašington - Milvoki 101:94

Oklahoma - San Antonio 99:94

Golden Stejt - Hjuston 120:107

LA Klipers - Šarlot 120:106

Toronto - Bruklin 103:116