Prvi poraz Partizana u neizvjesnoj završnici

Tim Željka Obradovića izgubio od Andore 61:60

9133 pregleda 0 komentar(a)

Košarkaši Partizana izgubili su večeras od Andore 61:60 u 4. kolu Evrokupa.

"Crno-bijeli" su pretrpjeli prvi poraz ove sezone u svim takmičenjima.

Puno oscilacija viđeno je u igri Partizana. Tim Željka Obradovića je loše otvorio utakmicu u napadu, bio u zaostatku, a onda je preokrenuo u 2. četvrtini i dozvolio protivniku da ubaci samo osam poena u tom periodu.

Partizan je na odmor otišao sa osam poena prednosti (32:24), ali je u 3. četvrtini ponovo uslijedio pad. Beograđani su ponovo imali problema u napadu i u 4. četvrtinu ušli sa osam poena minusa - 48:40.

Sredinom posljednje četvrtine nakon trojke Kevina Pantera Partizan je uspio da preokrene, ali nije uspio da održi prednost. Andora je u posljednji minut ušla sa tri poena prednosti i na kraju slavila.

Najefikasniji kod Partizana bio je Kevin Panter sa 13 poena, Zek Ledej je ubacio poen manje, a imao je i 10 skokova.

U pobjedničkoj ekipi 15 poena Arteage, 11 je ubacio bivši igrač Partizana Kodi-Miler Mekintajer, a po 10 Oriol i Jelinek.

Partizan u narednom kolu dočekuje Lijetkabelis, a prije toga će u AdmiralBet ABA ligi igrati sa Crvenom zvezdom.