Ruskinje prejake, naše košarkašice očekuje Austrija

"Zbornaja" je slavila u "Bemax areni" 85:64 (22:8, 20:22, 26:18, 17:16)

5258 pregleda 0 komentar(a)

Crnogorske košarkašice su startovale porazom u kvalifikacijama za Eurobasket 2023. čiji su domaćini Izrael i Slovenija.

Očekivanim, pošto je na startu grupe F kvalifikacija, naša selekcija ugostila prvog favorita Rusiju.

"Zbornaja" je slavila u "Bemax areni" sa 85:64 (22:8, 20:22, 26:18, 17:16).

Neiskusno, brzopleto sa ogromnim brojem grešaka u dodavanju i bez koncepcije krenule su u utakmicu crnogorske košarkašice. S druge strane, Rusija je znala šta želi, sa lakoćom je peontirala i koristila sve propuste u igri naše selekcije.

Na polovini prvog perioda Ruskinje su imale 10 poena prednosti (12:2), a na kraju tog perioda bilo je 22:8.

Na startu druge četvrtine su naše koašrkašice uspjele da razigraju Markišu Getling, koja je koristila prednost u odnosu na Jelisavetu Šabanovu.

Na četiri minuta do poluvremena Bojana Kovačević je promašila polaganje za rezultatski priklučak, mada je od starta bilo očevidno da je Rusija kvalitetniji tim.

U prilog tome je i podatak da naša selekcija je poluvrijeme završila bez ofanzivnog skoka.

Sa druge stane izabranice Aleksandra Kovaljova su djelovale i uigranije, pošto je selektor već u drugom kvalifikacionom ciklusu. Osim toga, u ekipi su brojne igračice sa kojima je Kovaljov bio prvak svijeta do 19 godina, između ostalih i kapitenka Marija Vadejeva.

Vadejeva je bila najefikasnija na utakmici sa 19 poena, u našem timu Getling je postigla 18.

Za tri dana, 14. novembra naše košarkašice u 2. kolu gostuju Austriji, koja je izgubila danas u Danskoj čak 82:48.