"Studenti" stali u finišu protiv FMP-a: Četvrti poraz SC Derbija

Tim Andreja Žakelja poslije osam mečeva ima četiri trijumfa

7250 pregleda 11 komentar(a)

Košarkaši SC Derbija su propustili veliku šansu u Železniku, pa nakon osam kola u Admiralbet ABA ligi imaju učinak od po četiri pobjede i poraza.

"Studenti" su izgubili od FMP-a rezultatom 104:99, a izgledalo je da će biti drugačije kada su trojkama Andrije Slavkovića i Flečera Megija na minut i 57 sekundi do kraja poveli 93:89.

Ipak, FMP je reagovao s dvije trojke, onda i trećom poslije tajm-auta (dvije je postigao Radonjić, jednu Nevels), pa je slavio i u četvrtoj utakmici kod kuće ove sezone.

FMP je u prvoj i početkom druge četvrtine često imao dvocifrenu prednost, koja je išla i do plus 15, ali se ekipa Andreja Žakelja do poluvremena potpuno vratila u meč.

Početkom drugog dijela je i preokrenula, u jednom momentu je u finišu izgledalo i da grabi ka trijumfu...

Kajl Vinjales je za SC Derbi upisao 18 koševa, Megi je postigao 16, a Džastin Edvards 15.

Kenan Kamenjaš je stigao do dabl-dabla (11 pogodaka i 13 skokova), a domaćina je do 6. pobjede u sezoni predvodio Danilo Tasić (25).

FMP - SC DERBI 104:99 (31:18, 24:31, 18:25, 31:25)

Železnik - Dvorana FMP. Gledalaca: 850. Sudije: Vovk (Hrvatska), Karović (Bosna i Hercegovina), Nikšić (Bosna i Hercegovina).

FMP: Nevels 15 (1-1), Pavićević 11 (2-0), Vujičić 5, DŽONS 17 (4-4), Nikolić, Tasić 25 (16-13), RADONJIĆ 6, IZUNDU 8 (4-2), SIMOVIĆ 4, NERANDŽIĆ 13 (4-3), Lakić.

SC Derbi: VINJALES 18 (8-7), MEGI 16 (3-3), Pavlićević 11 (2-1), SLAVKOVIĆ 6, Starovlah 6 (1-1), Vujisić, Z. Ivišić, T. Ivišić 8 (2-2), Edvards 15 (4-4), KAMENJAŠ 11 (4-3), Bujukdžangaz, TIŠMA 8.