Budućnost Voli rutinski protiv Zadra, Šehović na „debiju” dao tri trojke

Oslabljeni tim Aleksandra Džikića rutinski savladao ekipu iz Dalmacije (84:69), kapiten tek u 12. meču u sezoni odigrao prve minute

21576 pregleda 15 komentar(a)
Suad Šehović na utakmici sa Zadrom, Foto: Savo Prelević

Vili Rid je sjedio pored terena, Edina Atića nije bilo ni u dvorani, Marko Jagodić-Kuridža se povrijedio poslije 13 minuta, ali to nije spriječilo košarkaše Budućnost Volija da prekinu mini-seriju poraza.

Tim Aleksandra Džikića je u 8. kolu Admiralbet ABA lige savladao Zadar 84:69 i donekle se iskupio za neuspjehe protiv Mege i Venecije.

U 12. meču u sezoni je prve sekunde odigrao Suad Šehović. Kapiten je ušao u igru u 7. minutu i dobio ovacije oko 500 gledalaca u "Morači", a postigao je tri trojke, čisto da podsjeti Džikića da bi mogao da koristi to njegovo oružje.

Budućnost je u finišu 1. četvrtine stigla do plus osam (21:13), da bi upravo Šehović na startu 2. kvartala donio dvocifrenu prednost (28:18).

Bilo je nekoliko puta i plus 12, a kuriozitet je da se svih 10 igrača u Džikićevom timu upisalo već do velikog odmora.

Domaći su u 2. poluvremenu rutinski čuvali prednost, koja je išla do maksimalnih 21 razlike (82:61).

BUDUĆNOST VOLI - ZADAR 84:69 (23:16, 22:18, 16:17, 23:18)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Hadžić (Hrvatska), Milojević, Vesković (Srbija).

Budućnost Voli: KOBS 7 (6-5), Šehović 9, MICOV 14 (2-2), Barović 8 (8-6), Sili 11, NIKOLIĆ 4 (4-2), Jagodić-Kuridža 5, Drobnjak 8, VAJLI 13 (4-4), POPOVIĆ 5 (2-1).

Zadar: KARTER 15 (4-4), Marčinković 3, JORDANO 3, Brala 2, Vuković, BURSAĆ 12, Junaković 8 (4-2), Buljan 6 (2-2), Drežnjak 11, MAVRA, LUKOVIĆ 9 (4-3).