Lovćen poražen od Primorske

Mašan Vrbica, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 04.11.2017. 16:01h

Košarkaši Lovena doživjeli su treći poraz u Drugoj ABA ligi, ponovo u gostima - Cetinjani su danas poraženi u Poreču od Primorske sa 77:70, u utakmici 4. kola regionalnog takmičenja.

Slovenački predstavnik je upisao treću pobjedu, koju je osigurao tek u finišu meča, iako je silno startovao.

Naime, Lovćen je nakon četiri i po minuta igre gubio 14:0, ali je do kraja dionice, čak, uspio da dođe do preokreta i povede 21:20!

U istom ritmu su Cetinjani nastavili u drugoj četvrtini, pa su ukupnom serijom 14:0 u 12. minutu vodili 24:20. U narednih nekoliko minuta dva tima su se smjenjivala u vođstvu, ali je Primorska do odmora uspjela da stigne do pet poena prednosti.

Iako je u trećoj dionici vodio i pet razlike (48:43), Lovćen je na kraju treće četvrtine imao dva poena zaostatka (55:53).

Cetinjani su držali priključak u posljednjoj četvrtini do pet minuta prije kraja (64:63), ali je Primorska za minut i po serijom 7:0 stigla do osam poena prednosti (71:63) i tada prelomila meč.

Lovćen je priprijetio u finišu, na 34 sekunde prije kraja je prišao na 73:70, ali više nije imao snage za preokret...

U cetinjskom timu najbolji je bio Ivan Jelenić sa 16, Mašan Vrbica dodao je 13 poena, ali i po osam skokova i asistencija, a poen manje Nikola Korać.

Primorsku je do trijumfa vodio Mirko Mulalić sa 19, dok su po 14 poena ubacili Tadej Ferme i Šon King, koji je imao i 12 skokova.

Lovćen u narednom kolu, 8. novembra, dočekuje Vršac.

Primorska – Lovćen 77:70 (20:21, 20:14, 15:18, 22:17)

Kopar – Arena “Bonifika”. Sudije: Petek (Slovenija), Terzievski (Makedonija), Marić (Bosna i Herceovina).

Primorska: Ferme 14, Čakarun 9 (3-3), Joksimović 7 (2-1), Mulalić 19 (2-2), Kosi 4 (2-1), Zupan 4 (2-1), Hodžić 6 (4-4), Vujasinović, Baldasi, King 14, Morina, Glas.

Lovćen: Latković 10 (2-2), Slavković, Radunović, Vrbica 13 (4-2), Baćović 7 (2-1), Lopičić, Jelenić 16 (2-2), Albijanić 4 (6-4), Knežević 8 (2-1), Korać 12 (2-1), Borilović, Vujović.