Drame u 4. kolu - Podgorica nakon dva produžetka osvojila Rožaje, Lovćen jedva s Teodom

Heroj pobjede Podgorice bio je Zoran Paunović koji je pogodio trojku na pet sekundi prije kraja 2. produžetka za 82:79

5590 pregleda 2 komentar(a)
Odlučio meč u Rožajama: Zoran Paunović, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Vrlo uzbudljivo veče 4. kola Prve lige za košarkaše. Sva tri meča donijela su dramu, a najveća je viđena u Rožajama.

Podgorica je slavila protiv Ibra 82:79, i to poslije dva produžetka. Gosti su sjajno otvorili meč i poveli 16:4.

Ibar je, međutim, prišao na 16:13, a ostatak meča je donio dosta preokreta i uzbuđenja.

Poslije 40 minuta bilo je 62:62, a Marko Ljuljić je pogodio za dva i nakratko spasao domaće poraza. Prvi produžetak završen je 70:70, nakon što je bek gostiju Nikola Korać bio smiren i sa slobodnih bacanja pogodio dva puta za novo poravnanje.

Heroj pobjede gostiju bio je Zoran Paunović koji je pogodio trojku na pet sekundi prije kraja. Paunović je sa 21 poenom bio najefikasniji, 17 je dodao Vladan Kaluđerović, a Ismet Sejfić je ubacio 12, uz čak 19 skokova.

Ljujić je bio najefikasniji u dresu Ibra sa 18 poena, Vasilije Knežević je dao 16, uz 11 skokova, dok je Nemanja Simović imao po 10 poena i skokova, uz sedam asistencija.

SC Derbi je opravdao ulogu favorita protiv Milenijuma, ali poslije velike borbe bilo je 70:67.

„Studenti” su nakon serije 12:0 imali 33:18 u 2. četvrtini, a u 3. stigli do maksimalnih plus 17 - 47:30.

Milenijum se nije predavao, pa je sa sedam vezanih koševa izjednačio na 65:65.

U finišu su Tomislav Ivišić i Viktor Vujisić su pogađali sa penala, a Zoran Vučeljić bio je precizan za dva i to je bilo dovoljno za maksimalan učinak tima Andreja Žakelja.

Ivišić je ubacio 19 poena, uz sedam skokova, Vučeljić je dodao 12, a Boris Tišma 10. Luka Žugić je sa 16 koševa bio najbolji u poraženom timu.

Veliku prednost je domaćin ispustio i na Cetinju. Lovćen je slavio protiv Teoda 92:89, ali je umalo „prosuo” plus 18 u posljednjih sedam minuta.

Tivćani su serijom 14:0 prišli na 89:87, ali je Petar Kusovac potom pogodio dva bacanja, Boris Jeknić odgovorio sa dva poena, da bi Ilajdža Klerens bio jednom precizan sa penala za potvrdu trijumfa.

Klerens je sa 19 poena i osam asistencija predvodio domaće, po 18 su dodali Alen Hadžibegović i Marko Perović.

Na drugoj strani 19 poena, 11 asistencija i osam skokova Miloša Krivokapića, a 19 koševa je ubacio i Aleksandar Bulatović.

Tabela: SC Derbi 8, Podgorica 7, Primorje, Lovćen 6, Teodo, Milenijum 5, Ibar (meč manje), Danilovgrad (meč manje) 4, Sutjeska (dva meča manje) 3.