Maestro Kobs opet oduvao Cedevita Olimpiju

Budućnost Voli igrala sa devetociom i poigravala se - slavila 91:60, uz nestvarnu partiju Amerikanca sa crnogorskim pasošem, koji je upisao 33 poena

20600 pregleda 17 komentar(a)

Prije 20-ak dana, u derbiju 5. kola Admiralbet ABA lige, Džastin Kobs je bio heroj pobjede Budućnost Volija na gostovanju Cedevita Olimpiji (84:79), večeras je još jednom zagorčao život Jurici Golemcu i njegovim pulenima - 30-godišnjak iz Los Anđelesa je preuzeo odgovornost u veoma delikatnom momentu za „plave”, koji su nastupili sa svega devet igrača, i sa 33 poena, tj. indeksom 44, donio veoma ubjedljivu pobjedu u 5. kolu Evrokupa (91:60).

Kobs je napustio teren 90 sekundi prije kraja, uz ovacije publike u „Morači”.

KK Budućnost Voli

Aleksandar Džikić nije mogao da računa na Vilija Rida, Edina Atića i Igora Drobnjaka, zbog čega je neko morao da nadoknadi poene njih trojice, pogotovo američkog centra.

Možda i iznenađujuće za Ljubljančane, to je bio Petar Popović, koji je sjajno koristio sve rupe u odbrani rivala i, uz Kobsa, bio najzaslužniji što je Budućnost uglavnom imala prednost.

Petar Popović

Za najveću u 1. poluvremenu, pobrinuo se Vladimir Micov, koji je nakon četiri promašena šuta pogodio trojku za 39:29 u 19. minutu, nakon čega je i trener domaćih gestikulirao, kao da je jedva čekao da se to dogodi.

Zapažena je bila i rola Suada Šehovića, koji nijednom nije dobio loptu da „odapne” za tri, ali je za 11 i po minuta na terenu do velikog odmora sakupio pet skokova (dva u napadu).

Vladimir Micov

Micov je dao svoju drugu trojku na startu nastavka za 44:33, da bi uskoro Kobs ubacio svoj 18. poen za plus 12 (49:37). Pri tom rezultatu je Budućnost prokockala tri napada, što je kaznio Džejkob Pulen svojim najjačim oružjem - trojkom.

Amerikanac koji igra za crnogorsku reprezentaciju je uzvratio maestralno i dva puta bio uspješan iza linije 6,75 za 55:40.

Tada je i Edo Murić pogodio sa iste distance, ali je Kobs opet bio precizan za tri, a onda je i Denis Džerom Sili, koji do tada nije preuzimao odgovornost (svega dva poena iz dva pokušaja), ubacio trojku za 61:43 u 28. minutu.

Tada je sve već bilo riješeno, ali Džikićev tim je igrao kao u transu, Džejkob Vajli se bacao na svaku loptu kao da se pobjednik i ne nazire, pa je baš on donio rekordnih 33 razlike (89:56).

Džejkob Vajli

Budućnost je ovom pobjedom podigla samopouzdanje pred veliki derbi 9. kola ABA lige sa Partizanom u subotu u Beogradu.

BUDUĆNOST VOLI - CEDEVITA OLIMPIJA 91:60 (19:16, 22:17, 22:12, 28:15)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.800. Sudije: Kovalski (Poljska), Laurinavičus (Litvanija), Lavruhin (Rusija).

Budućnost Voli: KOBS 33 (12-12), Šehović 2 (3-2), MICOV 8, Barović 4 (2-0), Sili 10, NIKOLIĆ 2, Jagodić-Kuridža 4, VAJLI 15, POPOVIĆ 13.

Cedevita Olimpija: PULEN 7 (2-2), EDŽIM 14 (4-4), Murić 10 (3-3), OGAST 6, BLAŽIČ 2, Hodžić, Šćuka 2 (2-2), Dimec 8, RADOVANOVIĆ 9, Karmajkl 2, Rupnik.