Skoti Vilbekin vodio Makabi do pobjede nad Monakom, Barselona u posljednjoj četvrtini srušila CSKA

Skoti Vilbekin je bio nezaustavljiv - meč protiv Monaka je završio sa 37 poena, osam asistencija i indeksom 37

4953 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.11.2021. 23:07h

Košarkaši Barselone savladali su CSKA 81:73 u derbiju 10. kola Evrolige.

Nakon izjednačene (13:13) prve četvrtine Barsa je u drugoj bila bolji rival i na odmor otišla sa 11 poena prednosti - 38:27.

U nastavku su se razigrali Moskovljani, koji su 3. četvrtinu dobili rezultatom 33:13. Tim Dimitrisa Itudisa imao je deset poena prednosti početkom 4. četvrtine (61:51), ali je onda uslijedio preokret i pobjeda domaće ekipe.

Barsu je do pobjede vodio Nikola Mirotić - 21 poen, osam skokova i indeks 27.

Brendon Dejvis je ubacio 14, Kajl Kjurik 13, a Nik Kalates 10 poena.

Johanes Fojtman je ubacio 21 poen i bio najbolji kod CSKA. Toko Šengelija je meč završio sa 17.

Barsa je na skoru 8-2, CSKA 5-5.

Košarkaši Monaka poraženi su večeras od Makabija 95:84.

Tim Zvezdana Mitrovića imao je tri poena prednosti na poluvremenu (44:41), ali je Makabi, predvođen Skotijem Vilbekinom kontrolisao situaciju i na kraju zasluženo pobijedio.

Vilbekin je bio nezaustavljiv - meč je završio sa 37 poena, osam asistencija i indeksom 37.

Džejms Naneli je imao 16, a Ante Žižić 14 poena i 11 skokova.

Kod Monaka Donta Hol jeubacio 18 poena, a imao je i devet skokova. Dvejn Bejkon je meč završio sa 16, a Majk Džejms sa 14 poena.