Barselona je u evropsko0m klasiku slavila sa 73:51
72 pregleda 0 komentar(a)
Nando de Kolo, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 03.11.2017. 22:09h

U Evroligi nema neporaženih ekipa nakon pet kola.

Barselona je u evropskom klasiku savladala Olimpijakos sa 73:51, čime je prekinula niz od pet poraza.

U timu Sita Alonsa se nije upisao samo Viktor Klaver, a dvocifren učinak su imali samo Kevin Serafan (13) i Pjer Oriola (11), tj. Joanis Papapetru kod gostiju (11).

Baskonija je sinoć košem Rodriga Bobue 1,5 sekundi prije kraja savladala Panatinaikos i upisala prvu pobjedu u Evroligi, ali je jedna ekipa još na nuli u elitnom takmičenju - Anadolu Efes.

„Pivari“ su na početku posljednje četvrtine došli do rekordnih devet koševa razlike (62:53), ali je Unikaha preokrenula i slavila sa 79:74.

Ključna je bila serija 9:0 za 66:64, u kojoj su trojke pogađali Karlos Suares, Rej Mekalum i Nemanja Nedović.

Mekalum, Nedović (osam asistencija) i Giorgi Šermadini su bili najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 13 poena, dva manje je dao Džejms Ogastin u drugoj pobjedi Unikahe.

Kod domaćih su najbolji bili Vladimir Štimac (17 koševa, 11 skokova) i Brok Motum (16 pogodaka, sedam uhvaćenih lopti).

CSKA je savladao Žalgiris sa 94:91. „Zelena šuma“ se dobro držala u Moskvi sve do sredine posljednje četvrtine, kada su „armejci“ serijom 14:2 stigli do plus 16 (86:70).

Nando de Kolo je sa 25 poena i 10 asistencija stigao do indeksa 37, pa će biti MVP 5. kola.

Odličan je bio i Vil Klajburn sa 26 koševa i indeksom 34, dok je kod Litvanaca najbolji bio Vasilije Micić sa 20 pogodaka i sedam asistencija.

CSKA - Žalgiris 94:91 (22:19, 29:17, 18:26, 25:29)

Anadolu Efes - Unikaha 74:79 (19:25, 16:10, 24:18, 15:26)

Barselona - Olimpijakos 73:51 (14:14, 18:12, 17:15, 24:10)