"Blokada" Budućnosti u finišu, serija grešaka za poraz od Partizana

Vladimir Micov na meču sa Partizanom, Foto: KK Partizan
Ažurirano: 20.11.2021. 22:54h
Završeno
22:45h

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Partizana 75:66 u derbiju devetog kola Admiralbet ABA lige, u sjajnoj atmosferi beogradske "Arene", onakvoj kakvu zaslužuju veliki košarkaški mečevi.

Poraz nije neočekivan, jer su "plavi" igrali bez Rida i Drobnjaka, Atić je imao epizodnu ulogu, ali mogu da žale jer su bili tako blizu.

Partizan je, doduše, konstantno vodio, Budućnost se u skraćenoj rotaciji hrabro borila i sredinom posljednje četvrtine imala tri napada za preokret, a nakon promašenih šuteva potpuno pala.

Uslijedio je niz grešaka i izgubljenih lopti (ukupno čak 19), a Partizan je serijom 11:0 riješio pitanje pobjednika.

Aleksa Avramović je vodio Partizan u oba segmenta igre - 17 poena i šet asistencija, a šest ukradenih lopti (njegov tim ukupno 12). Alen Smailagić je upisao 20, uz sedam skokova.

U ekipi Budućnosti najbolji Di Džej Sili sa 21 poenom, Džastin Kobs je upisao 16, a Vladimir Micov 11.

stat

Budućnost sada ima skor 6-3, Partizan 8-1.

Izmjena: 22:55h
22:45h

Gotovo je, 73:61.

22:42h

69:56, 11:0 za Partizan u seriji, a Budućnost u seriji grešaka i izgubljenih lopti, ukupno 18.

Kobs za tri da prekine crni niz, 69:59, ali Smailagić probija odbranu, 71:59.

22:40h

Sada i ofanzivni faul Micova, pa novi faul i poeni Ledeja, 67:56.

22:38h

"Blokaut" Budućnosti, nova greška i opet Avramović, nova ukradena lopta i polaganje za 65:56.

Serija Partizana 7:0.

22:36h

Tri napada je imala Budućnost da izjednači ili povede, nije uspjela, da bi prvo Ledej nakon sumnjivog faula Kobsa sa linije bacanja, pa Avramović nakon ukradene lopte, lansirali Partizan - 62:56.

I još jedna izgubljena lopta "plavih", a Kurucs je upisao jedan poen nakon faula - 63:56.

22:32h

Još jedan šut za vođstvo - Sili je promašio otvorenu trojku iz ugla.

22:31h

Popović je imao trojku za preokret, Vajli uhvatio skok, ali promašio zicer... Pet i po minuta do kraja meča.

22:30h

Još jedna trojka Silija (19 poena), 58:56.

22:26h

Trojka Micova u posljednjoj sekundi napada, treća njegova - 56:51, pa poeni Kobsa, 56:53.

22:24h

Sa klupe je ušao Dalas Mur i pogodio uz faul, 55:48.

22:20h

Partizan vodi 53:48 pred posljednju četvrtinu. Budućnost je odigrala sjajnu odbranu tokom cijelog trećeg perioda, stigla na korak od preokreta (45:46), nakon što je potpuno limitirala napadački potencijal protivnika.

U finišu je, međutim, 20-godišnji Slovenac Glas pogodio dvije trojke i svoj tim doveo na plus pet.

22:19h

Gregor Glas sa više od sedam metara preko ruke Vajlija upisao je trojku - 53:48.

22:18h

Posljednji minut, 50:48.

22:14h

Trojka Silija iz driblinga, 46:45. Budućnost je imala napad i za vođstvo, Avramović je ukrao loptu Kobsu, a Slovenac Glas upisao trojku - 50:45.

22:11h

Nastavljena serija "plavih", 44:42 za Partizan.

22:10h

Odlična odbrana Budućnosti, serija 8:1, samo tri poena je dao Partizan za šest minuta i 15 sekundi.