Osveta Dalasa - Klipersi na nestvaran način izborili produžetak, pa u njemu dali samo poen

Tim iz Teksasa je u pretposlednjem minutu imao 10 poena prednosti (102:92), ali su Klipersi kreirali seriju 11:1 i trojkom Pola Džordža uz zvuk sirene izborili produžetak. U njemu su. međutim, dali samo jedan poen, pa je Dalas slavio 112:104

4396 pregleda 0 komentar(a)
Kristaps Porzingis zaustavlja Serža Ibaku, Foto: Reuters

Drugi put za nešto više od 48 sati, u Los Anđelesu su se sudarili Klipersi i Dalas.

Domaći su dobili prvi meč, Maveriksi se rano jutros revanširali u neobičnom meču i slavili 112:104.

U njemu su. međutim, dali samo jedan poen, pa je Dalas slavio 112:104.

Kristaps Porzingis je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 30 poena, dok je Luka Dončić na povratku na teren dao 26, uz po devet skokova i asistencija.

Domaće su predvodili Redži Džekson sa 31 i Džordž sa 26.

Iz drugi tim iz Grada anđela je poražen. Bez suspendovanog Lebrona Džejmsa, Lejkersi su izgubili na gostovanju Nujorku (106:100).

Meč je bio izjednačen do posljednje četvrtine, a onda su Niksi na pet minuta do kraja stigli do plus 12 (105:93) i sve je bilo riješeno.

Evan Furnije je dao 26 koševa za domaće, Džulijus Rendl je upisao 20, uz 16 skokova, dok je goste novim tripl-dablom (31 poen, 13 uhvaćenih lopti i 10 dodavanja) predvodio Rasel Vestbruk.

Denver je bez Nikole Jokića bio nemoćan na gostovanju Portlandu (119:100), dok je Majami sjajnom posljednjom četvrtinom, koju je dobio 33:16, srušio otpor Detroita (100:92).

Sjajan je bio Tajler Hirou sa 31 pogotkom.