Gazili ka senzaciji, pa popustili u finišu: Crnogorski košarkaši poraženi u Pou

36128 pregleda 31 komentar(a)
Ažurirano: 26.11.2021. 22:27h
Liveblog
22:19h

Crnogorski košarkaši su imali šansu u Pou, ispustili su je iako su više od 35 minuta bili pravi rival Francuskoj, a u većem dijelu meča i bolji tim od sastava Vensana Kolea.

Konstantna prednost u tri i po četvrtine, ipak, nije bila dovoljna protiv favorita - Francuska je slavila 73:67 na startu kvalifikacija za Mundobasket.

"Crveni" su nakon trojke Džastina Kobsa sredinom treće četvrtine došli do 10 poena prednosti (56:46), ali od tog momenta su napravili neke propuste u odbrani koje je iskusniji rival kaznio - prije svega Nikola Lang, koji je u posljednjoj četvrtini upisao 11 poena, režirao preokret i bio najzaslužniji što u Pou večeras nije bilo iznenađenja.

Šteta, moglo je da ga bude...

Francuska - Crna Gora

Ali, ova utakmica je makar dobra uvertira za narednog protivnika - u ponedjeljak u 2. kolu u Podgoricu stiže Portugal, koji je na startu izgubio od Mađarske kod kuće (81:75).

Vladimir Mihailović je sa 23 koša predvodio naš tim (trojke 7-5), Kobs je upisao 16, uz sedam asistencija, Dino Radončić 11...

Luj Labejri je bio najefikasniji u Francuskoj (18).

Izmjena: 22:27h
22:15h

Kraj - pobjeda Francuske 73:67, iako je naša selekcija dugo vodila, u trećoj četvrtini imala i 10 poena prednosti.

22:13h

Tajm-aut Francuske, koja na 28 sekundi do kraja vodi 72:64.

22:12h

Francuska ima osam poena prednosti - 72:64, posljednji je minut.

22:09h

Zakucavanje Kordinijea za 70:64. Minus i 52 do kraja, tajm-aut Radovića.

22:08h

Kordinije je lako poentirao za plus pet - 68:63.

22:06h

Labejri je pogodio jedno bacanje, sada je 66:63.

22:05h

Tajm-aut Radovića na 3.24 do kraja, Francuska vodi 65:63 i Labejri će imati dva slobodna bacanja.

22:03h

Tek drugo vođstvo domaćina u meču - 65:63 poslije zicera Langa.

22:02h

Opet Lang - trojka za 63:63.

22:01h

Mihailović je promašio zicer, ali je Nikolić odbitak zakucao za 63:60.

21:59h

Francuska je na minus jedan nakon nove trojke Langa - 61:60. Tajm-aut Radovića na pet minuta i 46 sekundi prije kraja.

21:57h

Nemanja Radović prekida seriju rivala na pravi način - trojkom za 59:54, ali je odmah vratio Lang (59:57).

21:56h

Popović je promašio oba slobodna bacanja, ali srećom ne ide ni napad protivnika - ostalo je 56:54.

21:53h

Francuska je u seriji 8:0 za 56:54 u korist naše selekcije.

21:51h

Francuska je poenima Lakomba otvorila posljednju četvrtinu - sada je 56:51 za naš tim.