Vučević u svom stilu protiv bivšeg kluba, Čikago se vratio pobjedama, Golden stejt gazi, drama u LA

Uzbudljiva noć na terenima NBA lige - Vučević "svom" Orlandu ubacio 16 poena, Nju Orleans šokirao Jutu, Lejkersi nakon tri produžetka izgubili kalifornijski derbi od Sakramenta

2446 pregleda 0 komentar(a)
Vučević na meču sa Orlandom na Floridi, Foto: Reuters

Nakon iznenađujućeg poraza od Hjustona, Čikago je bez problema savladao Orlando, tim sa najslabijim skorom na Istoku - Bulsi su na Floridi slavili sa 123:88 i sada imaju bilans od 13 pobjeda i sedam poraza.

Čikago su do pobjede vodili Demar Derozan sa 23, Zak Lavin sa 21 i Kobi Vajt sa 20 poena, a solidan je bio i crnogorski reprezentativac Nikola Vučević koji je protiv svog bivšeg kluba upisao 16 poena i osam skokova.

Kod Orlanda su se istakli Vendel Karter Džunior sa 20 poena i 10 skokova, Franc Vagner sa 15 i Sags sa 14 poena.

Prava drama gledana je u duelu između Jute Džez i Nju Orleans Pelikansa u Solt lejk sitiju - veliko iznenađenje napravili su gosti, preokretom u posljednjem minutu (97:98).

Trojku za pobjedu Nju Orleansa postigao je Devonte Grejem.

Ingram je bio najbolji sa 21 poenom, osam skokova i pet asistencija.

Ispratili su ga Aleksander-Voker sa 15, Vili Ernangomes sa 13 i Valančunas sa 11 poena i 10 skokova.

Najefikasniji kod Jute bio je Bojan Bogdanović sa 23 poena.

LA Klipers svladali su na domaćem parketu Detroit 107:96, iako rezultat ne pokazuje vjerno odnose na parketu. Utakmica je bila riješena u prvom poluvremenu nakon kojeg su Klipersi imali preko 20 poena prednosti (64:40), a u trećoj četvrtini je domaćin otišao i na + 30.

Prvi strijelac Klipersa bio je Redži Džekson s 21 poenom iako je pogodio samo tri trojke iz 10 pokušaja.

Od ostalih susreta, u noći između petka na subotu najdramatičniji je bio derbi Kalifornije između Lajkersa i Sakramenta, a nakon pravog "revolveraškog obračuna" slavili su Kingsi nakon tri produžetka - 141:137.

Obje ekipe propustile su šansu da ranije pobijede, a na kraju je Sakramento dominanto odigrao treći produžetak za osmu pobjedu u sezoni. Goste su do pobjede vodili De'Aron Foks s 34 poena, osam asistencija i šest skokova.

Na drugoj strani je najbolji bio Rasel Vestbruk s novim 'tripl-dabl' učinkom od 29 poena, 11 asistencija i 10 skokova. Lebron Džejms je uz 30 poena, 11 asistencija i sedam skokova imao sedam izgubljenih lopti, a ubacio je samo dvije trojke iz 13 pokušaja.

Na Zapadu i dalje dominiraju Golden Stejt (bilans 17-2) i Finiks (16-3).

"Voriorsi" su kao domaćin pobijedili Portland 118:103, a cijela prva petorka domaćina imala je dvocifreni košgeterski učinak.

Jasno, prvi strijelac je bio Stefon Kari sa 32 poena, a imao je i osam asistencija i sedam skokova.

Finiks je u "Medison skver gardenu" pobijedio Njujork 118:97, a predvodio ga je Devin Buker s 32 poena.

Na Istoku su u najboljoj formi Milvoki i Atlanta, rivali koji su prošle sezone igrali finalnu te konferencije. Milvoki je rano jutros po našem vremenu svladao Denver u gostima 120:109, čime je je došao do šeste uzastopne pobjede, dok su sedmi trijumf u nizu košarkaši Atlante upisali na gostovanju Memfisu - 132:100.

Tre Jang je ubacio 31 poen uz 10 asistencija za Atlantu, dok je Klint Kapela imao 23 koša i čak 17 skokova. Loša vijest za Memfis je povreda najboljeg igrača Moranta.