Rekord Krisa Pola, loša šuterska noć Vučevića odvela Čikago u poraz

Kris Pol rekorder, Finiksu 17. pobjeda zaredom

5289 pregleda 1 komentar(a)

Čikago je izgubio od Majamija neizvjesnu utakmicu na svom parketu (107:104), nakon što su gosti odigrali bolje u završnici.

Imao je Čikago na startu poslejnje četvrtine pet poena prednosti (60:75), gosti su preokrenuli serijom 8:0 i uspjeli su da do kraja sačuvaju prednost.

Crnogorski centar Nikola Vučević, uz to, nije imao svoje veče, pa je postigao svega sedam poena, uz 10 skokova. Vučević je pogodio tek tri šuta iz igre od devet a tri puta se oprobao iza linije za tri poena i nije bio uspješan.

Uz to je Lavin imao lošu šutersku noć pa je promašio 10 od 16 pokušaja.

I drugi crnogorski reprezentatiovac Džavont Grin je postigao sedam poena. Najefikasniji je bio Demar Derozan sa 28 poena, Lonzo Bol je imao dabl dabl sa po 11 poena i skokova.

U pobjedničkoj ekipi Vinsent je postigao 20, Lauri poen manje a Batler 18 poena.

Majami se probio na drugu poziciju Istoka sa 13 pobjeda, toliko ima i četvrti Čikago ali i poraz više (8).

A Finiks se ne zaustavlja, slavio je 17. pobjedu u nizu. Kris Pol je uz to ušao u istoriju kao prvi igrač sa 20.000 pona, 10.000 skokova i 5.000 asistencija. Sinoć je ubacio 22 pona, imao je osam skokova i pet asisetncija.

Poražen je i Dalas, koji nije igrao četiri večeri zaredom pa se i Luka Dončić uspio vratriti nakon povrede koljena.

Ipak, ne na svom nivou iako je slovenački as partiju ubacio 33 poena (od kojih 15 već u prvoj četvrtini), uz 10 asistencija. Ipak, Dončić je imao previše izgubljenih lopti, promašenoh šuteva.

Slovenačkog reprezentativca u prvom poluvremenu odlično je pratio Kristaps Porzingis (12 poena, 4/6 šut iz igre), ali se Letonac ugasio u drugom dijelu meča u kojem je postigao tek poena..

Goste je predvodio Bredli Bil sa 26 poena i sedam asistencija (14-10 iz igre). Kajl Kuzmi je skok falio za dabl dabl, a postigao je 22 poena.

Dalas na Zapadu iam skor 10:8, a Vašington na trećem mejstu kao i Majami (13:7).