Korak ka drugoj fazi: Crna Gora savladala uporne Portugalce

Zoran Nikolić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 29.11.2021. 20:32h
Završeno
20:19h

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Portugal 83:69 i napravila važan korak ka drugoj fazi kvalifikacija za Mundobasket.

Ekipa Boška Radovića vodila je gotovo sve vrijeme i, uz male padove, na kraju zasluženo pobijedila.

Ponovo je odličan bio Vladimir Mihailović, koji je meč završio sa 16 poena. Košarkaš Mornara je 13 poena ubacio u 3. četvrtini, u momentima kada su Portugalci opasno zaprijetili.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore, Vladimir Mihailović

Džastin Kobs je bio najefikasniji sa 22 poena. Nemanja Radović je ubacio 13 poena, dok je Zoran Nikolić meč završio sa dabl-dabl učinkom – po 11 poena i skokova.

Kod gostiju 16 poena Relvaa, 14 Venture, a 13 Brita.

Crna Gora - Portugal, Košarkaška reprezentacija Crne Gore

Portugal je na startu vezao dvije trojke, poveo 3:0, pa 6:2, a onda je Crna Gora serijom 7:0 preokrenula, povela 9:8 i prednost održavala do kraja meča.

Već krajem prve četvrtine, kada se razigrao Nemanja Radović, “crveni” su imali dvocifrenu prednost (22:12 i 24:14), ali je početak drugog perioda pripao gostima.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore, Nemanja Radović

Ekipa Marija Gomeša je drugu četvrtinu otvorila serijom 7:0 i prišla na tri poena zaostatka (24:21). Crna Gora je prvi poen u tom periodu postigla nakon tri minuta i 40 sekundi kada je Džastin Kobs pogodio slobodno bacanje nakon što je tehnička greška dosuđena selektoru Portugalaca.

Naša selekcija je izdržala taj pritisak, a nakon trojke Mihailovića na pet minuta do kraja 1. poluvremena imala i 11 poena prednosti – 32:21.

Ipak, do odlaska na odmor gosti su se vratili i predvođeni Amaranteom i Relvaom prišli na pet poena minusa – 41:36.

Početkom nastavka Portugal je smanjio na 41:39, a onda se razigrao Mihailović. Košarkaš Mornara vezao je osam poena, odbio još jedan nalet gostujuće selekcije, da bi nakon pogođenih bacanja Dina Radončića Crna Gora stigla do 14 poena prednosti – 54:40.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore, Dino Radončić

Uporni Portugalci se nijesu predavali, vratili su se u igru, ali su sve dileme otklonjene početkom 4. četvrtine kada je nakon trojke Radovića bilo 73:56.

Imala je Crna Gora i 20 poena prednosti, ali je nakon opuštanja u finišu dozvolila rivalu da smanji zaostatak.

U drugom meču grupe E Francuska je u gostima savladala Mađarsku 78:54.

Kvalifikacije se nastavljaju u februaru kada će naša selekcija odigrati dva meča sa Mađarima – 24. i 27. feburara.

Izmjena: 20:32h
20:05h

Radončić precizan za tri poena - 77:59.

20:00h

Trojka Radovića, nova maksimalna prednost 73:56.

19:55h

Kobs pogađa oba slobodna bacanja, ponovo dvocifrena prednost - 66:56.

19:54h

Počela je 4. četvrtina.

19:50h

Džastin Kobs pogađa tri slobodna bacanja.

Kraj 3. četvrtine, Crna Gora - Portugal 64:56.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore
19:42h

Gosti serijom 6:0 prilaze na sedam poena zaostatka - 57:50.

Nemanja Radović ima četiri lične greške.

19:36h

Trojka Kobsa (52:40), pa dva poena Radončića sa penala - 54:40 nova maksimalna prednost.

19:35h

Odlična rola Mihailovića i njegov osmi poen u 3. četvrtini - 49:40.

19:34h

Druga vezana trojka Mihailovića - 47:40.

19:33h

Francuska je opravdala ulogu favorita i savladala u gostima Mađarsku - 78:54.

19:32h

Počelo je drugo poluvrijeme, Portugalci pogađaju trojku - 41:39, potom odgovara Mihailovića 44:39.

19:16h

Gotovo je prvo poluvrijeme, Crna Gora vodi 41:36.

Portugal je na startu vodio 3:0, pa 6:2, ali je Crna Gora ubrzi stekla prednost, u 2. četvrtini nakon trojke Vladimira Mihailovića imala i maksimalnih 11 poena viška - 32:21.

Džastin Kobs je ubacio 12, Nemanja Radović 10 poena.