Barselona srušila Efes, Radonjićeva Zvezda silna u Sankt Peterburgu

Katalonci slavili u reprizi finala prošlosezonskog fajnl-fora, Beograđani iznenadili u Rusiji

8155 pregleda 1 komentar(a)
Mirotić polaže u koš Efesa, Foto: Euroleague

U velikom derbiju Evrolige, reprizi finala iz prošle sezone, Barselona je u Istanbulu srušila aktuelnog šampiona, ekipu Efesa - 95:93.

Duel u dvorani "Sinan Erdem", pred 15 hiljada navijača, riješen je u produžetku, pošto su Katalonci u finišu regularnog toka sanirali zaostatak u kojem su bili maltene cijeli meč (najviše 12 razlike, u trećoj četvrtini).

Produžetak je bio sušta suprotnost, Barselona je konstantno vodila, na kraju uz malo problema sačuvala trijumf kojim je ostala na vrhu, poravnata sa Real Madridom (bilans 11-2).

Efes je tek deseti, van plej-of zone sa šest pobjeda i sedam poraza.

Sertak Sanli sa 24, Nikola Mirotić sa 18, Kajl Kjurik sa 16 i Nikolas Laprovitola sa 14 poena nosili su Barselonu do pobjede.

Na drugoj strani, 26 poena Vasilija Micića, 16 Adrijena Moermana i 14 Šejna Larkina, nisu pomogli Efesu.

A Zvezda Dejana Radonjića daklesirala je Zenit usred Sankt Peterburga - 69:59, napravila iznenađenje i prekinula seriju od tri vezana poraza.

Rusi su doživjeli tek drugi poraz na svom parketu, gdje ih je do večeras savladao samo Real Madrid.

Krajnji rezultat čak i ne odslikava stvarno dešavanje na parketu, jer su Beograđani na poluvremenu imali 14 poena prednosti, u trećoj četvrtini 20, a u posljednjoj 21.

Nije bilo Nikole Ivanovića, ali su Radonjićevi momci fantastično rasporedili poene - Vouters je bio najefikasniji sa 14, Kalinić i Kuzmić ubacili su po 11, Dobrić devet...

Na drugoj strani, 16 poena Džordana Mikija.

Zenit je ostao peti sa osam pobjeda i pet poraza, Zvezda je ostvarila petu pobjedu uz osam poraza.