Partizan slomio Metropolitans u posljednjoj četvrtini: Panter najefikasniji, bitna uloga Koprivice

6009 pregleda 1 komentar(a)
Kevin Panter šutira na meču sa Metropolitansom, Foto: BETAPHOTO/Metropolitans/Andry RAKOTOZAFY/DS

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras na gostovanju francuski Metropolitans sa 89:82 (23:28, 27:25, 18:15, 21:14), u meču šestog kola Grupe A Evrokupa.

Najbolji učinak u ekipi Partizana imao je Kevin Panter sa 28 poena, Zek Ledej je dodao 15 poena, uz pet skokova i tri asistencije, dok je Alen Smailagić postigao 14 poena, uz četiri skoka.

Istakao se i mladi centar Balša Koprivica sa osam skokova od kojih su neki bili u prelomnim trenucima meča.

U francuskom timu najefikasniji je bio Keit Hornsbi sa 22 poena, pet skokova i četiri asistencije, a David Mišino (pet skokova i četiri asistencije) i Vins Hanter su upisali po 16 poena.

Ekipa Željka Obradovića meč je prelomila u posljednjoj dionici serijom 15:4, a bitnu rolu u tim trenucima pod oba koša imao je upravo Koprivica.

Većim dijelom prve četvrtine u prednosti su bili crno-bijeli, a najveća razlika je u nekoliko navrata iznosila četiri poena.

Do kraja prve dionice francuski tim je boljom završnicom uspio da dođe do vođstva od 28:23.

U drugoj dionici domaći tim je imao najvećih sedam poena razlike (33:26), ali je Partizan uspio da uhvati priključak, da bi na odmor Metropolitans otišao sa prednošću 53:50.

Partizan do prve prednosti u drugom poluvremenu dolazi poslije trojke Smailagića (57:56), a isti igrač je novom trojkom doveo crno-bijele do najveće prednosti u trećoj četvrtini (60:58).

Treća dionica završena je neriješenim rezultatom 68:68.

Crno-bijeli su zaigrali mnogo bolje u posljednjem dijelu meča, a razlika se samo uvećavala.

Koprivica je na nešto više od sedam minuta prije kraja zakucao poslije asistencija Madara za 77:71.

Domaći su nakon toga poslije tajmauta promašili dva šuta, a Koprivica je uhvatio loptu pod svojim košem.

U narednom napadu, Koprivica je ponovo poentirao, ovog puta poslije ofanzivnog skoka nakon promašaja Pantera, za plus osam u korist Partizana – 79:71.

Zakucavanjem Ledeja dva i po minuta prije kraja Partizan je došao do dvocifrene razlike (85:74), i do kraja se nije dovodila u pitanje pobjeda srpskog tima.

Partizan je tokom čitavog meča imao podršku velikog broja navijača u dvorani u Parizu.

Partizan je drugi na tabeli Grupe A sa pet pobjeda i jednim porazom, koliko ima i prvoplasirana Lokomotiva, a Metropolitans je šesti sa učinkom od tri pobjede i tri poraza.

U sljedećem kolu Partizan dočekuje Slask, a Metropolitans gostuje Huventudu.