Mornar prekinuo seriju: Barani poraženi u Finskoj

Derek Nidam, Foto: Fiba.basketball
Ažurirano: 01.11.2017. 18:40h

Mornar je prekinuo seriju od četiri uzastopne pobjede, na dva fronta - Barani su poraženi u Finskoj od Kataja basketa sa 81:76, u utakmici 3. kola grupe C FIBA Evrokupa.

To je prvi poraz Mornara u takmičenju (nakon pobjeda protiv Porta i Kapfenberga), dok je Kataja upisala i treću pobjedu.

Odluka o pobjedniku je pala između 24. i 27. minuta. Kod rezultata 45:44, Finci su serijom 14:3 „otišli” na 59:47 i pitanje pobjednika se više nije postavljalo.

Istina, od 66:55 početkom posljednje dionice, Mornar, predvođen Derekom Nidamom (devet poena u prvih sedam minuta te četvrtine) i Urošem Lukovićem, uspio je da priđe na 76:73, na dva minuta i devet sekundi prije kraja.

Međutim, minut i 22 sekunde do kraja meča, Ilari Sepala je pogodio trojku za, ispostaviće se, nedostižnih šest razlike (79:73)...

Luković sa 21 poenom i 13 skokova i Nidam sa 17 poena bili su najbolji u Mornaru, a dvocifren u barskom timu je bio još samo Boris Bakić (10).

U pobjedničkom timu Timoti Vilijams II je bio najefikasniji sa 19 poena, dok je poen manje uknjižio Sepala.

U drugom meču ove grupe, Porto je na svom parketu porazio Kapfenberg 85:84. To je prvi trijumf Portugalaca, dok je austrijski Kapfenberg jedini bez pobjede u grupi.

Mornar u sljedećem kolu, 8. novembra, gostuje Portu

Kataja basket - Mornar 81:76 (18:20, 20:14, 26:21, 17:21)

Joensu – Dvorana: “Lohi Tapiola Arena”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Uhendriks (Estonija), Salins (Letonija), Olio (Francuska).

Kataja basket: Sepala 18 (5-4), Bajerano 11 (8-6), Niemi 3 (2-1), Pertu 6, Huolila 9 (3-1), Osman Đen, Vilijams 19 (5-3), Saunders 6 (6-4), Vašington 2, Pits 7 (4-3), Lasarof, Kauhanen.

Mornar: Mićović 8 (4-2), Nidam 17 (8-6), Mijović, Pavić 2, Šepard 4, Mugoša 6, Rejli-Ros 8 (2-1), Vranješ, Bakić 10 (2-1), Luković 21 (7-5).