Rid se vratio i pogurao Budućnost Voli do pobjede u Zagrebu

Američki centar upisao 16 poena i osam skokova u trijumfu nad Cibonom (80:73)

23843 pregleda 7 komentar(a)
Jedan od četvorice dvocifrenih: Denis Džerom Sili na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Cibona

Mjesec i tri dana nakon što se povrijedio već u 1. minutu utakmice sa Venecijom u Evrokupu, Vili Rid se vratio na teren.

I odmah je pokazao koliko je nedostajao Budućnost Voliju - američki centar je upisao 16 poena i osam skokova, čime je pogurao Podgoričane ka pobjedi nad Cibonom u Zagrebu (80:73).

Rid je dao i veoma važne koševe na startu posljednje četvrtine, kada se tim Aleksandra Džikića mučio u napadu.

Prvo je uhvatio loptu u reketu "vukova sa Tuškanca" i položio za 61:52, a onda sa još dva zakucavanja vratio dvocigfrenu prednost na šest minuta do kraja (65:55).

Osim u uvodnim minutima, kada je Cibona nekoliko puta imala plus tri, sve je bilo u znaku šampiona Crne Gore.

Iskusnija i znatno kvalitetnija ekipa je nametnula svoj ritam i povećavala prednost do 18. minuta, kada je Rid dao koš i dodatno bacanje za plus 15 (40:25).

Zagrepčani su serijom 9:0 početkom 2. četvrtine prišli na 40:34, još nekoliko puta bili na minus pet, ali bliže nisu mogli.

Džastin Kobs je bio najefikasniji sa 18 poena, a osim njega i Rida dvocifren učinak su imali i Marko Jagodić-Kuridža (14) i Denis Džerom Sili (10).