Barselona prejaka za Radonjićevu Zvezdu

Cijeli meč Katalonci su bili u vođstvu, Zvezda je povela samo jednom, u drugoj četvrtini, zaprijetila je u finšu, ali su Katalonci ostali hladni

3401 pregleda 6 komentar(a)
Nikola Ivanović na meču sa Barsom u "Pioniru", Foto: Euroleague

Košarkaši Barselone pobijedili su Crvenu Zvezdu u Beogradu (76:69) u 15. kolu Evrolige i ostvarili šestu uzasopnu pobjedu u elitnom evropskom takmičenju za potvrdu prve pozicije.

Četa Dejana Radonjića je, s druge strane, doživjela poraz nakon dva vezana trijumfa.

Cijeli meč Katalonci su bili u vođstvu, Zvezda je povela samo jednom, u drugoj četvrtini (23:22).

Nošeni Nikolom Kalinićem, koji je ubacio 15 poena, Beograđani su u finišu zaprijetili gostima, prišli na tri poena zaostatka, ali je Barsa odbila domaće, zahvaljujući Hajnsu (14 poena), te Sanliju i Smitsu (po 11).

Kod domaćih se istakao i bivši košarkaš Budućnosti Luka Mitrović (15 poena), dok je Nikola Ivanović ubacio četiri.

Efes je "rafalnom paljbom" u posljednjoj četvrtini pobijedio Baskoniju (87:72 na kraju), a Vasilije Micić ubacio je 24 poena.

Formu hvata i Fenerbahče, koji je u Istanbulu protiv Makabija upisao treću vezanu pobjedu - 90:79, uz 22 poena Bukera i 21 De Koloa.