Radonjić nadmudrio Trinkijerija - Zvezda slomila Bajern, Rusi maksimalni (VIDEO)

Zvezda slomila otpor Bavaraca u posljednjoj četvritini (81:78), pobjede CSKA, Uniksa i Zenita

5687 pregleda 1 komentar(a)

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Bajerna iz Minhena sa 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11), u posljednjem meču 16. kola Evrolige.

Najbolji učinak u domaćoj ekipi imao je Nikola Kalinić sa 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Branko Lazić je dodao 12 poena, a poen manje je upisao crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović.

U ekipi Bajerna bolji od ostalih bio je Vladimir Lučić sa 21 poenom i četiri skoka, Nik Vajler-Beb je postigao 16 poena, uz šest skokova i pet asistencija, dok su Otelo Hanter (10 skokova) i Ognjen Jaramaz dodali po 11 poena.

Zvezda je u prvoj četvrtini najveću prednost imala pri rezultatu 14:11, da bi Njemci serijom 8:0 došli na pet poena razlike.

U samom finišu prve dionice Ivanović je trojkom vratio prednost crveno-bijelima (20:19), da bi u posljednjoj sekundi koš za Bajern postigao Hanter.

Nastavak je donio bolju igru Bajerna i vođstvo 22:29, ali je domaći tim trojkom Lazića uspio da preokrene rezultat i povede 33:31.

Ekipa Dejana Radonjića je na poluvrijeme otišla sa prednošću 46:45, uz samo dva promašena šuta za tri poena (7/9).

Domaća ekipa je u trećoj dionici uspjela da dođe do tada najvećih plus pet (56:51), ali je Bajern preokrenuo serijom 9:0. Zvezda je zatim odgovorila serijom 7:0, da bi zatim povela i 65:62. Rezultat je nakon toga izjednačio Lučić četvrtom trojkom u tom dijelu, a Hanter je zakucavanjem doveo bavarski tim u vođstvo (65:67).

Crveno-bijeli su u posljednjoj četvrtini došli do pobjede, nakon odlične igre u odbrani. Zvezda je tek 23 sekunde prije kraja primila osmi koš, i do kraja nije bila dovedena u pitanje pobjeda.

Zvezda je 11. na tabeli Evrolige sa sedam pobjeda i devet poraza, dok Bajern sa istim skorom zauzima 12. mjesto. U sljedećem kolu Zvezda gostuje aktuelnim prvacima ekipi Efesa, a Bajern dočekuje Baskoniju.

Ranije danas CSKA je u posljednjoj četvrtini, zahvaljujući raspoloženim Švedu i Klajburnu, slomio otpor Albe u Berlinu (93:90).

Pobjedu su ostvarila i druga dva ruska tima.

Zenit je slavio u gostima protiv Monaka (85:74), koji je doživio prvi poraz pod komandnom palicom Saše Obradovića, nekadašnjeg igrača Budućnosti, nasljedina Zvezdana Mitrovića na kormilu.

Lojd sa 20 i Beron sa 19 poena predvodili su tim iz Sankt Peterburga.

Uniks je bio bolji od Žalgirisa u Kazanju - 66:53, a najbolji je bio Hrvat Mario Hezonja sa 20 poena.

Olimpijakos je u Pireju razbio Asvel - 89:54, uz 19 poena Dorsija i 15 Vezenkova.