Mornar namučio Partizan: Obradovićev tim jedva osvojio "Topolicu"

"Crno-bijeli" u uzbudljivom meču u Baru slavili rezultatom 66:64

23728 pregleda 10 komentar(a)

Mornar je propustio šansu protiv favorita - namučio je Partizan odličnom igrom u drugom poluvremenu, ali sa očajnim procentima šuta pretendenti za titulu u ABA ligi teško mogu da se savladaju.

Na kraju, "crno-bijeli" su u Baru slavili rezultatom 66:64 i nanijeli crnogorskoj ekipi osmi poraz u regionalnom takmičenju.

Partizan je imao kontrolu u prvom poluvremenu, nakon 20 minuta je bilo 43:29, ali je domaćin zaigrao mnogo agresivnije na oba kraja terena i u trećoj četvrtini se vratio u meč.

Topio je minus, smanjio i na pet razlike, ali kad god je trebalo kazniti propuste odbrane protivnika - zakazao je otvoreni šut.

Samo tri trojke iz 21 pokušaja postigao je Mornar, a treća gotovo da nije ni imala značaj - pet stotinki prije kraja, kod prednosti Partizana 66:61, pogodio je Sead Šehović.

Poraz je poraz, ali iz ovog Mihailo Pavićević može da izvuče samo dobre stvari. Konkretno, u odbrani koja je u drugom poluvremenu - predvođena Vilom Mozlijem - natjerala Partizan da "izmišlja" rješenja.

Na kraju je razliku napravio krilni centar "crno-bijelih" Alen Smailagić, koji je u posljednjoj četvrtini postigao devet poena, od čega pet u finišu kada su gosti na sve načine branili prednost.

Partizan poslije ove pobjede ima skor 10-2, kao i FMP, Mornar je na 4-7...

Nemanja Gordić je sa 18 poena i sedam asistencija bio napadački motor Barana u ovom meču, Tejlor Smit je upisao 10 uz osam skokova.

Smailagić je sa 18 koševa predvodio beogradski tim, Balša Koprivica je postigao 14, Zek Ledej 11...

MORNAR - PARTIZAN 64:66 (16:27, 13:16, 12:6, 23:17)

Bar - Dvorana "Topolica". Sudije: Pukl, Majkić (Slovenija), Porobić (Bosna i Hercegovina).

Mornar: MIHAILOVIĆ 8, MIĆOVIĆ 6 (2-2), Jeremić 8, Živanović, Šehović 7 (2-2), Smit 10 (1-0), GORDIĆ 18 (6-4), Rakočević, LAZIĆ, Marljukić, Miković, MOZLI 7 (2-1).

Partizan: Kuruc, LEDEJ 11 (2-2), ZAGORAC 4, Avramović 5 (4-3), KOPRIVICA 14 (4-4), Dangubić 2, Smailagić 18 (5-4), Miletić, Mur 1 (1-1), GLAS 8, Trifunović, MADAR 3 (1-1).