Budućnost osvojila i Francusku, Kobs spriječio veliki preokret Burga

"Plavi" upisali šestu pobjedu u sezoni u evropskom takmičenju

18856 pregleda 14 komentar(a)
Junak u Burgu: Džastin Kobs, Foto: Eurocupbasketball.com

Budućnost Voli je trijumfalno prošla još jedno gostovanje u Evrokupu, savladala je Burg u Francuskoj (86:82) i upisala šestu pobjedu u sezoni u kojoj ima i dva poraza.

Godinu će završiti na diobi prvog mjesta u grupi B poslije meča u kojem je 25 minuta igrala "kao sat", a onda rizikovala i da ostane bez viđenih bodova.

"Plavi" su na poluvremenu imali plus 15 (46:31 pošto domaćin skoro četiri minuta nije postigao koš), potom je bilo i 16 razlike, ali je onda ekipa Aleksandra Džikića stala na oba kraja terena - pravila je propuste u odbrani, birala teža rješenja u napadu i razigrala protivnika.

Burg, koji poslije osam kola ima skor 2-6, u nekoliko navrata je prilazio na minus dva, ali Budućnost se nije dala.

Nalet Francuza je odbio Džastin Kobs, koji je dva puta na plus dva pogodio trojku, dva i minuta prije kraja i iznudio faul pri šutu van linije 6,75 i iskoristio tri slobodna bacanja kojima je donio plus sedam - 80:73.

KK Budućnost Voli

Crnogorski reprezentativac je postigao 13 vezanih poena Budućnosti u posljednjoj četvrtini, a meč je završio sa 24 koša i šest asistencija.

Dži Džej Sili je upisao 21 pogodak, Vili Rid 15 uz osam skokova...

Budućnost naredni meč u Evrokupu igra 12. januara naredne godine kada u Podgoricu stiže Bursaspor.

BURG - BUDUĆNOST VOLI 82:86 (21:22, 10:24, 25:18, 26:22)

Burg - Dvorana "Ekinoks". Gledalaca: 2.400. Sudije: Panter (Njemačka), Radojković (Hrvatska), Dželik (Turska).

Burg: Buba, SULAJMON 12 (4-3), Šasan 15 (2-1), KURBI 15, Heris 13 (3-2), PELOS 3, VILIJAMS 4, Ros 11 (5-4), Falko, ŽILIJEN 9.

Budućnost Voli: KOBS 24 (8-8), Šehović 3, Micov 8 (3-2), Barović, SILI 21 (6-6), TAROLIS 4 (1-0), NIKOLIĆ 4, JAGODIĆ KUDIRŽA 7 (4-3), Rid 15 (2-1).