Zvezda izgubila dobijen meč, Barsa stigla minus 17 i slavila u produžetku

Deset sekundi prije kraja Nikola Kalinić je pri rezultatu 83:82 promašio oba slobodna bacanja

6276 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 22.12.2021. 23:37h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u gostima od Efesa sa 83:84 (21:31, 25:12, 22:22, 15:19), u 17. kolu Evrolige.

Efes je odličnom igrom u napadu počeo meč, nakon deset minuta imao deset poena prednosti.

U drugoj četvrtini Zvezda je zaigrala mnogo čvršće u odbrani i uspjela je da preokrene 46:43.

Tim Dejana Radonjića sredinom trećeg perioda stigao je do plus devet 62:53, održavao prednost...

Deset sekundi prije kraja Nikola Kalinić je pri rezultatu 83:82 promašio oba slobodna bacanja, a ostale su samo dvije sekunde kada je Stefan Marković napravio faul nad Vasilijem Micićem koji je oba puta bio siguran i donio pobjedu turskom timu.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Kalinić sa 20, Branko Lazić sa 13 i Nejt Volters sa 12 poena. Nikola Ivanović je upisao devet poena, četiri skoka i tri asistencije. Kod Efesa Najbolji su bili Tibor Plajs sa 23 poena sedam skokova i Micić sa 21 poenom.

Zvezda ima sedam pobjeda i 10 poraza i nalazi se na 13. mjestu, a Efes je osmi sa devet pobjeda i osam poraza.

Spektakularan meč odigrali su Barselona i Uniks, a domaćin je slavio 111:109 nakon produžetka.

Gosti su u četvrtu četvrtinu ušli sa 17 poena prednosti - 74:57, Barsa predvođena Nikolom Mirotićem i Kajlom Kjurikom topila prednost.

Ipak, Lorenco Braun je 25 sekundi prije kraja pogodio dva bacanja - 94:91 za Uniks, da bi deset sekundi kasnije Džekiri faulirao Mirotića u šutu za tri.

Mirotić je bio nepogrešiv sa penala, a Braun promašio šut za pobjedu.

U produžecima je bilo neizvjesno, domaći košarkaši imali nestvarno mirnu ruku sa slobodnih bacanja - izveli su ih 44, a pogodili 42, i u završnici upisali novu pobjedu, 15. u sezoni.

Mirotić je upisao 28 poena, Kjurik 24, a Braun 27 za Uniks.