Desetkovani Real savladao CSKA, grčki derbi pripao Olimpijakosu, Beron u finišu srušio Makabi (VIDEO)

Bajern na domaćem terenu izgubio od Baskonije, Asvel savladao Fenerbahče

6681 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 23.12.2021. 23:32h

Košarkaši Reala savladali su večeras u Madridu ekipu CSKA 71:65 u jednom od derbija 17. kola Evrolige.

Madriđani su večeras bili desetkovani - Hanga, Ertel, Kozer, Poarije, Jabusel, Rendolf, Nunjes i trener Laso su zaraženi koronavirusom, pa je u rosteru bilo devet igrača.

Veći dio utakmice bio je neizvijesan, a onda je Real u posljednjoj četvrtini napravio seriju 9:0, dok je CSKA prvi koš u toj četvrtini postigao nakon pet minuta.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 17 poena, dok je Valter Tavares ubacio 15. Kod Moskovljana je najbolji bio Vil Klajburn sa 16 poena.

Real je drugi na tabeli (14-3), dok je CSKA na 6. mjestu (10-7). Madriđani u narednom kolu gostuju Fenerbahčeu, CSKA u Atini igra protiv Olimpijakosa

Drug večerašnji derbi, ovog puta atinski pripao je Olimpijakosu. Atinski crveno bijeli su u gostima savladali Panatinaikos 84:65.

Prvo poluvrijeme bilo je u znaku crveno-bijelih iz Atine, koji su na odmor otišli sa 13 poena prednosti - 45:32. U 3. četvrtini PAO je uspio da se približi na tri poena zaostatka 54:51, ali preokreta nije bilo. Olimpijakos je na kraju ubjedljivo slavio.

Najefikasniji kod Olimpijakosa bio je Šekil Mekisik sa 18 poena. Kostas Slukas je ubacio 16, a Saša Vezenkov 14 poena.

Kod Panatinaikosa je najbolji bio Nemanja Nedović sa 17 poena.

Olimpijakos je treći na tabeli sa 12 pobjeda i pet poraza, a u narednom kolu dočekuje CSKA.

PAO je na 17. mjestu sa skorom 4-13 i u narednom kolu dočekuje Žalgiris.

Asvel je zanimljivoj završnici savladao Fenerbahče 84:82.

Na oko 90 sekundi do kraja Francuzi su imali šest poena prednosti (81:75), potom je Polonara vezao šest poena i Fener je izjednačio. Nakon toga Asvel ponovo dolazi do prednosti, a na drugoj strani Marko Gudurić gubi loptu. U penal završnici francuska ekipa je sačuvala pobjedu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Kris Džons sa 27 poena. U timu Aleksandra Đorđevića istakao se Polonara sa 23 poena.

Asvel je na skoru 8-9 i u narednom kolu dočekuje Bajern. Fener je na 7-10 i u 18. rundi dočekuje Real Madrid.

Zenit je na domaćem terenu savladao Makabi 73:71.

Ruski tim je na poluvremenu imao 15 poena prednosti, a do pobjede je stigao trojkom Bilija Berona devet sekundi prije kraja meča.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Aleks Pojters sa 14, Bili Beron sa 12 i Dmitri Kulagin i Arturas Gudaitis sa po 10 poena.

Kod Makabija bolji od ostalih bio je Džejlen Rejnolds sa 24 poena i 11 skokova, a pratio ga je Derik Vilijams sa 14 poena i četiri skoka.

Zenit je četvrti na tabeli sa skorom od 11 pobjeda i šest poraza, a Makabi je 12. sa sedam pobjeda i 10 poraza.

U narednom kolu, Zenit će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Makabi gostovati Monaku.

Košarkaši Baskonije pobijedili su u Minehnu Bajern 81:76.

Baskoniju su do pobjede predvodili bivši igrač Bajerna, Vejd Boldvin sa 30 poena, šest skokova i tri asistencije i Metju Kostelo sa 23 poena i devet skokova.

Najefikasniji kod Bajerna bio je Kej Si Rivers sa 16 poena. Vladimir Lučić je zabilježio 12 poena i 14 skokova.

Baskonija je 16. na tabeli sa šest pobjeda i 11 poraza, a Bajern ima skor od sedam pobjeda i 10 poraza i zauzima 13. mesto.

U 18. kolu, Baskonija će dočekati Barselonu, dok će Bajern gostovati Asvelu.