Finiks savladao Oklahomu, Lejkersi izgubili od Memfisa (VIDEO)

Devin Buker je postao sedmi najmlađi igrač (25 godina i 60 dana) u istoriji NBA lige sa upisanih 10.000 poena

2315 pregleda 0 komentar(a)

Ekipa Finiksa savladala je Oklahomu 115:97 i prekinula niz od dva poraza u NBA ligi.

Devin Buker je za domaći tim postigao 38 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, i tako je postao sedmi najmlađi igrač (25 godina i 60 dana) u istoriji NBA lige sa upisanih 10.000 poena.

Po 16 poena su dodali Džaval Mekgi (osam skokova) i Kameron Pejn (sedam asistencija).

Taj Džerom je za Oklahomu zabilježio 24 poena, uz osam skokova i pet asistencija, dok je Eron Vigins upisao 22 poena, uz osam skokova.

Finiks dijeli sa Golden stejtom prvo mjesto na tabeli Zapadne konferencije sa 27 pobjeda i sedam poraza, a Oklahoma ima zabilježenih 12 pobjeda iz 34 utakmice.

Memfis je na svom terenu savladao Los Anđeles Lejkerse sa 104:99.

Lejkersi su tokom treće četvrtine vodili sa 80:66, da bi u nastavku domaći tim došao do potpunog preokreta, a najefikasniji u pobjedi svog tima bio je Dža Morant sa dabl-dabl učinkom od 41 poena i 10 skokova.

Dezmond Bejn je dodao 20 poena, dok je Džaren Džekson upisao 15 poena.

U timu iz Kalifornije bolji od ostalih je bio Lebron Džejms sa 37 poena, 13 skokova i sedam asistencija, Rasel Vestbruk je došao do tripl-dabla sa 16 poena, 12 asistencija i 10 skokova, a Malik Monk je dodao poen manje.

Memfis je četvrti na tabeli Zapadne konferencije sa 22 pobede i 14 poraza, dok Lejkersi imaju skor 17/19.

Sakramento je do pobjede na svom terenu protiv Dalasa od 95:94, došao trojkom Čimezi Metua u posljednjoj sekundi meča.

Dalas ima učinak od 16 pobjeda i 18 poraza, a Sakramento je na skoru 15/21.

Njujork i Šarlot su na gostovanju ostvarili treće uzastopne pobjede, savladavši Detroit (94:85), odnosno Indijanu (116:108).

Los Anđeles Klipersi su na gostovanju bili bolji od Bostona sa 91:82, i tako su tom timu nanijeli treći vezani poraz.

Juta je u Portlandu savladala istoimeni tim sa 120:105, i nastavila je seriju od pet uzastopnih pobjeda, dok je meč San Antonija i Majamija odložen, nakon što ekipa sa Floride nije mogla da računa na najmanje osam zdravih igrača.