Lebron lansirao Lejkerse, Buker riješio dileme u Nju Orleansu

Memfis je ostvario šestu pobjedu zaredom savladavši kao gost Klivlend sa 110:106

3855 pregleda 0 komentar(a)
Lebron Džejms, Foto: reuters

Prošlogodišnji finalisti, košarkaši Finiksa savladali su kao gosti Nju Orleans sa 123:110 i ostali tik iza Golden Stejta u borbi za vrh Zapadne konferencije i čitave lige.

Iako su u Nju Orleans stigli bez glavnog trenera Montija Vilijamsa, te startnog centra Diandrea Ejtona, Sansi su kontrolisali susret od starta, a kada su se domaći Pelikansi sredinom posljednje četvrtine primakli na 101:99, Devin Buker i Mikal Bridžis su se preciznim šutovima za tri pobrinuli da ne dođe do preokreta.

Buker je predvodio Sanse sa 33 poena i 9 skokova, Bridžis je dodao 23, dok je Kris Pol podijelio 15 asistencija uz 11 poena.

Kod Pelikansa najbolji su bili Devonte Grejem sa 28 poena, te Jonas Valančijunas sa 25 i 16 skokova.

Sansi su skorom 29-8 drugi na Zapadu, iza Golden Stejta koji je na 29-7, dok su Pelikansi pretposljednji na Zapadu sa 13-25.

LA Lejkersi ostvarili su treću uzastopnu pobjedu savladavši na svom parketu Sakramento Kingse sa 122-114, a do pobjede su došli preokretom u završnici. Osam minuta prije kraja Kingsi su vodili sa 96-89, da bi tada proradio šut Lebrona Džejmsa i Malika Monka koji su u preostalom vremenu zajedno ubacili pet trojki, a Lejkersi su dvoboj zaključili serijom 33:18.

Upravo je Monk trojkom 2:50 minuta prije kraja doveo Lejkerse u vođstvo 112:110 koje više nisu ispuštali.

Džejms je susret okončao sa 31 poenom, Monk je dodao 24, dok su Kingse predvodili Diaron Foks sa 30 i Badi Hild sa 26.

Lejkersi su sa 20-19 trentno sedmi sastav Zapada, dok su Kingsi sa 16-23 na 10. poziciji.

Memfis je ostvario šestu pobjedu zaredom savladavši kao gost Klivlend sa 110:106 prvenstveno zahvaljujući Dža Morentu koji je pogađao u ključnim trenucima dvoboja.

Morent je sa 26 poena predvodio svoj tim, dok Kavsima za izbjegavanje četvrtog poraza u posljednjih pet nastupa nije bilo dovoljno niti 27 poena i 10 skokova povratnika iz kovid protokola Darijusa Garlanda.

Memfis je sada četvrti sastav Zapada 25-14, dok su Kavsi pali na šesto mjesto Istoka sa 21-17.