Dončić zaustavio seriju Memfisa, Finiks ne staje

Majmi je savladao Atlantu 124:118

2139 pregleda 1 komentar(a)

Luka Dončić i njegov Dalas zaustavili su Memfis i niz od 11 pobjeda u NBA ligi. Dalas je u gostima slavio s ubjedljivih 112:85.

Dončić je bio glavni razlog, jer je upisao svoj 40. tripl-dabl u karijeri. Upisao je 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Inače, Memfis je vodio na poluvremenu (55:50), ali je obje četvrtine u nastavku Dalas dobio s čak 16 poena razlike.

U sastavu Memfisa Dža Morant je imao osam izgubljenih lopti, ali i 19 poena, osam asistencija i pet skokova.

Dalas je upisao sedmu pobjedu u posljednjih osam nastupa.

Majmi je savladao Atlantu 124:118 što je za sastav s Floride bila četvrta pobjeda u nizu, a za Atlantu četvrti poraz zaredom. Do zadnje četvrtine gosti su vodili, je Majami je sve okrenuo u zadnjih 12 minuta koje je dobio 30:19.

Cijela petorka domaćina zabila je dvocifren broj koševa uz dvojac s klupe (Hirou i Dedmond). Tajler Hirou je dao 24, a Džimi Batler 23 koša uz 10 asistencija.

Deset poraza u nizu imao je Orlando prije nego što je svladao Šarlot u gostima 116:109. Domaći sastav je nakon četiri pobjede u nizu parket napustio poražen. Franc Vanger je predvodio Orlando koji je upisao tek osmo slavlje u sezoni. Postigao je 19 poena te je imao sedam asistencija, šest skokova i dvije blokade.

Filadelfija je bila bolja pred svojim od Bostona 111:99, a nerješiv je za goste bio tandem Džoel Embid (25 poena, 13 skokova i šest asistencija) i Tajris Maksi (23 poena i pet asistencija).

Finiks, najbolja ekipa lige sa skorom 32:9, slavila je kod Indiane 112:94. Novu odličnu utakmicu odradio je Devin Buker koji je ubacio 35 poena, dok je savršenu pratnju imao u Diandreu Ejtonu koji je imao 27 koševa i 12 skokova.