Vučević blistao, pa ispao tragičar u porazu Čikaga, Jokić nadigrao Lebrona Džejmsa

Nikola Vučević postigao 27 peona u porazu od Bostona, Denver nadigrao Lejkerse

11536 pregleda 3 komentar(a)

Sjajno veče Nikole Vučevića nije bilo dovoljno da Čikago pobijedi u Bostonu. Domaćin je slavio sa 114:112, a crnogorski centar je bio najefikasniji igrač utakmice sa 27 poena, uz po šest asistencija i skokova. Pogodio je 12 od 20 šuteva.

Vučević je na kraju bio i tragičar na neki način, jer je devet sekundi prije kraja faulirao Vilijamsa, koji je pogodio oba bacanja za 114:112, a zatim i promašio trojku za pobjedu...

Boston je imao raspoloženu cjelokupnu startnu petorku, u kojoj niko nije postigao ispod 14 poena. Najviše Tejtum 23, uz 12 skokova. Vučevića je pratio Demar Derozan sa 23 poena, ali je domaćin uspio da odoli.

Denver je u derbiju borbe za plej-of ponizio Los Anđeles lejkerse, poštio je na dva minuta do kraja imao čak 42 peona prednosti.

Koliko je teško pao poraz "jezerdžijama, pokazuje podatak da Lebron Džejms nje želio da priča s novinarima nakon utakmice.

Blistao je Nikola Jokić. Srpski centar je za 28 minuta na parketu postigao 65. tripl dabl (17 poena uz 12 skokova i 13 asistencija).

Na fenomenalnu partiju asa Denvera nadovezale su se odlične igre saigrača Nešona Hilanda koji je upisao 27 poena i 10 skokova i Džefa Grina koji je upisao poen manje.

Odličan u pobjedi Dalasa bio je Luka Dončić, a Filadelfiju je predvodio Džoel Embid.

U Klivlendu je Darius Garland postigao 27 poena i čak 18 asistencija, rekord karijere.