Poraz Budućnosti: Raspoloženi Ulm ubjedljivo slavio u Podgorici

Budućnost - Ulm 68:89

23796 pregleda 22 reakcija 22 komentar(a)
Vladimir Micov na večerašnjem meču, Foto: Eurocupbasketball.com/Budućnost Voli

Košarkaši Budućnost Volija uspjeli su prethodne sedmice da nadoknade minus 16 protiv Burse i upišu pobjedu u Evrokupu. Nedjelju dana kasnije, u Podgoricu je došao Ulm, u jednom momentu imao i 23 poena prednosti, ali crnogorski šampion nije uspio da režira još jedan preokret.

Njemačka ekipa slavila je 89:68 u 10. kolu Evrokupa i stigla do pete pobjede u ovom takmičenju. Budućnost je pretrpjela treći poraz i uoči gostovanja Valensiji, naredne sedmice, ima sedam pobjeda i tri izgubljena meča.

Loše je Budućnost odigrala prvo poluvrijeme u odbrani. "Plavi" su ostavljali rivalu mnogo prostora u reketu, što je Ulm koristio, lakim poenima održavao prednost i u prvoj četvrtini postigao 30 poena, uz svih 13 pogođenih šuteva iz igre.

Ljut je bio trener Budućnosti, Aleksandar Džikić. Iskusni stručnjak jasno je u izjavi na poluvremenu potencirao šta je najveći problem njegove ekipe - čvrstina u odbrani. Od 50 poena u prvom dijelu, Ulm je 46 postigao prije nego što je Budućnost bila u bonusu, jasno je poentirao strateg Podgoričana.

KK Budućnost Voli

Nije se mnogo situacija popravila u drugom dijelu - Ulm je nastavio sa odličnom igrom u odbrani, krajem treće četvrtine prvi put imao 20 poena prednosti (68:48), a početkom posljednjeg perioda nakon trojke Klepajsa i maksimalna 23 poena viška - 71:48.

Budućnost je meč završila sa tri postignute trojke iz 19 pokušaja. Sa druge strane njemačka ekipa imala je 41 skok, naspram 22 Budućnosti.

Večerašnju utakmicu sa klupe su odgledali Vili Rid, Igor Drobnjak i Suad Šehović, a najefikasniji kod Budućnosti bio je Džastin Kobs sa 17 poena.

Petar Popović je ubacio 16, Di Džej Sili 13, a Marko Jagodić-Kuridža 10 poena.

Kod Ulma 18 poena Kristona, 17 Felisija i 14 Blosomgejma.

BUDUĆNOST VOLI – ULM 68:89 (15:30, 18:20, 15:18, 20:21)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Viklicki (Češka), Sukis (Letonija), Picilkas (Grčka).

Budućnost Voli: KOBS 17 (6-6), ATIĆ, Šehović, MICOV 4, BAROVIĆ 4 (1-0), Sili 13 (5-3), Tarolis 4 (1-0), JADODIĆ-KURIDŽA 10 (4-4), Drobnjak, Popović 16 (2-2), Rid.

Ulm: KRISTON 18 (4-3), FELISIO 17 (5-5), BLOSOMGEJM 14 (4-4), TORNVEL 7 (1-1), Brecel 6, Herkenhof 2, Klepajs 9, Krimer, DŽELOV 11 (4-2), Žugić 5.