ABA liga: Split iznenadio Igokeu, Borac u produžetku bolji od Zadra

Split je do osjetnije prednosti stigao odličnom napadačkom igrom u drugoj polovini prve i prvoj polovini druge četvrtine

7445 pregleda 0 komentar(a)

Košarkaši Splita iznenadili su Igokeu i slavili u 18. kola ABA lige kao domaćini sa 89:77 (23:18, 24:18, 16:21, 26:20).

Split je do osjetnije prednosti stigao odličnom napadačkom igrom u drugoj polovini prve i prvoj polovini druge četvrtine, da bi početkom treće imao i najveću prednost od 18 razlike (54:36).

Igokea je potom napravila seriju 16:2 i prišla na 56:52, ali nije mogla do preokreta.

Šorter je predvodio Split sa 28 poena, 14 je dodao Darko Bajo, dok su u gostujućem sastavu po 15 poena postigli Džejms Artur Robinson i Dalibor Ilić.

Split je upisao tek treću pobjedu, uz 14 poraza, dok Igokea ima bilans 8:8.

Tim iz Laktaša jedan je od rivala Mornara u borbi za prvih šest pozicija i plasman u plej-of. Barani imaju sedam pobjeda i osam poraza, a u ponedjeljak gostuju Crvenoj zvezdi.

Košarkaši Borca pobedili su večeras na svom terenu nakon produžetka Zadar sa 79:73 (15:15, 23:17, 10:15, 17:18, 14:8).

Borac su do pobede predvodili Radovan Đoković sa 18 poena i četiri skoka, Bojan Tomašević sa 14 poena i šest skokova i Hanter Hejl sa 13 poena i osam skokova. Kod Zadra najefikasniji su bili Trevor Tompson sa 17 i Džastin Karter i Martin Junaković sa po 14 poena. U narednom kolu Borac će gostovati Partizanu, dok će Zadar dočekati FMP.