Mornar pružio jak otpor Zvezdi, ali nije bilo dovoljno za senzaciju

Ako je za utjehu, crnogorski predstavnik je prvi put, u osmom pokušaju, od branioca titule poražen jednocifrenom razlikom (81:74) u Beogradu. Do sada je najbliže bio na minus 11, i to dva puta

17874 pregleda 23 reakcija 8 komentar(a)

Nikada u istoriji Mornar nije pružio jači otpor Crvenoj zvezdi u Beogradu, dugo je bio ravnopravan, ali je na kraju, ipak, morao da potpiše kapitulaciju - tim Mihaila Pavićevića je poražen u "Pioniru" 81:74.

Ako je za utjehu, crnogorski predstavnik je prvi put, u osmom pokušaju, od branioca titule poražen jednocifrenom razlikom. Do sada je najbliže bio na minus 11, i to dva puta.

Lider ABA lige je gotovo sve vrijeme vodio, ali mu Barani nisu dali da stekne osjetnu prednost. Stalno su se vraćali u život, zahvaljujući najviše izuzetno raspoloženom Vladimiru Mihailoviću, ali i šutu cijele ekipe za tri poena (10-7 u 1. poluvremenu).

Gosti su posljednji put izjednačili u 24. minutu, kada su trojkom Marka Jeremića stigli do 46:46.

Tada je tim Dejana Radonjića pojačao ritam - serijom 8:0 je poveo 54:46, a trojkom Branka Lazića u posljednjem napadu 3. četvrtine prvi put stigao do dvocifrene prednosti (61:50).

Mornar je dao prvih šest koševa u posljednjoj dionici, prišao na 61:56, ali je Lazić novom trojkom odbio nalet, a Dejan Davidovac sa dva vezana pogotka iza linije 6,75 povisio na 72:58 i šest minuta i 40 sekundi prije kraja riješio sve dileme.

Bilo je i 75:60 nakon nove trojke Lazića, da bi Mornar na dva minuta do kraja prišao na 77:71.

Razlog za poraz Pavićevićevi izabranici mogu da traže u činjenici da su izgubili 23 lopte (Strahinja Mićović čak pet, a nije se ni upisao u listu strijelaca).

Mihailović je odigrao sjajan meč i bio najefikasniji akter sa 26 poena, a dvocifren učinak su imali još samo Sead Šehović (12) i Nemanja Gordić (10).

Kod domaćih su najbolji bili Davidovac (18) i Lazić (13), a Nikola Ivanović je odigrao još jedan skroman meč i ubacio svega dva poena za 16 i po minuta.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24)

Beograd - Dvorana „Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Pukl, Vovk (Slovenija), Peić (Hrvatska).

Crvena zvezda: Lazarević 4, Volters 7 (2-0), Davidovac 18 (2-2), MITROVIĆ 6 (1-0), Lazić 13 (2-2), KALINIĆ 11 (4-4), DOBRIĆ 6, Holins 3, Ivanović 2 (2-2), MARKOVIĆ 5 (2-2), VAJT 6 (4-4), Cirbes.

Mornar: MIHAILOVIĆ 26 (3-2), MIĆOVIĆ, Jeremić 7 (3-2(, Živanović 5 (1-0), Šehović 12 (4-4), Smit 6 (2-0), GORDIĆ 10 (3-3), Rakočević, LAZIĆ 7, Miković, MOZLI 1 (2-1).