Denver se poigrao u dvorištu šampiona, Dončić nije mogao sam u Orlandu

6888 pregleda 0 komentar(a)
Uzalud mu bio tripl-dabl: Luka Dončić, Foto: Reuters

Poslije lutanja na startu sezone, Denver je pronašao pravi ritam i trenutno je u možda i najboljoj formi od svih NBA timova.

Nagetsi su to potvrdili i na gostovanju šampionu, jer su Milvoki savladali čak 136:100.

Bilo je dovoljno da aktuelni MVP Nikola Jokić na terenu provede 28 minuta, a učinak mu je bio impresivan - upisao je 18 poena, uz šut iz igre 9-7, 15 asistencija i devet skokova.

Isti poenterski učinak je imao i Monte Moris, dok je Aron Gordon brojao do 24.

Kod domaćih je na nivou bio samo MVP finala, Janis Adetokunbo, sa 29 koševa i devet uhvaćenih lopti.

Veoma uzbudljiv meč viđen je na Floridi, gdje je Orlando savladao Dalas 110:108.

Maveriksi su imali posljednji napad, ali su „magični” odlično čuvali Luku Dončića, a Maksi Kleber i Redži Bulok nisu pogodili šuteve za pobjedu, odnosno produžetke.

Slovenački as je završio meč sa tripl-dablom (34 poena, 12 skokova, 11 asistencija), ali su domaći imali sedam igrača sa dvocifrenim učinkom, što im je i donijelo pobjedu.

Blistavo veče je imao i Kris Pol, koji je upisao 20 koševa, 19 dodavanja i osam uhvaćenih lopti u trijumfu Finiksa nad San Antoniom (115:110).

Osim Dončića, do tripl-dabla su stigli Kejd Kaningem u iznenađujućoj pobjedi Detroita nad Kilvlendom i Karl Entoni-Tauns u ubjedljivom trijumfu Minesote protiv Jute.

Orlando - Dalas 110:108 (Okeke 19 p, Karter Džunior 14 p, 14 sk - Dončić 34 p, 12 sk, 11 as)

Milvoki - Orlando 100:136 (Adetokunbo 29 p, 9 sk - Jokić 18 p, 15 as, 9 sk)

Detroit - Klivlend 115:105 (Bej 31 p, Kaningem 19 p, 10 sk, 10 as - Garland 24 p)

Finiks - San Antonio 115:110 (Buker 28 p, Pol 29 p, 19 as, 8 sk - Mekdermot 24 p)

Minesota - Juta 126:106 (Entoni-Tauns 31 p, 11 sk, 10 as - Bogdanović 23 p)