Najmanje poena u prvoj četvrtini u istoriji Evrolige i poraz Zvezde od Milana (VIDEO)

Zvezda je do prvih poena stigla nakon četiri minuta igre, dok se Milano upisao tek nakon šest minuta

8878 pregleda 11 komentar(a)
Ažurirano: 01.02.2022. 23:13h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras na svom terenu od Milana sa 57:63 u 24. kolu Evrolige.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Kalinić i Ostin Holins sa po 13 poena. Milano su do pobjede predvodili Malkom Dilejni sa 18 i Ben Bentil saa 12 poena.

Meč je počeo je veoma lošom igrom u napadu obje ekipe. U čitavoj prvoj četvrtini postignuto je ukupno 15 poena, što je najmanji broj poena u prvoj četvrtini u istoriji Evrolige. Zvezda je do prvih poena stigla nakon četiri minuta igre, dok se Milano upisao tek nakon šest minuta.

U drugoj dionici, oba tima su popravila igru u napadu. Igralo se u serijama, prvo je Milano uspio da se odlijepi na plus osam, da bi se Zvezda serijom od sedam poena vtatila u meč. Ponovo je Armani sa dvije trojke vratio prednost na plus sedam, ali su crrveno-bijeli zaustavili nalet Italijana i sa dva dobra napada, na poluvrijeme otišli sa minusom od tri poena 23:26.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila ekipa Milana i sa nekoliko otvorenih šuteva stigla do plus 11. Zvezdu je u igru vratio poenima raspoloženi Nikola Kalinić. Do kraja treće dionice igrao se koš za koš, pa je Milano treću dionicu pobijedio sa 24:21, i u četvrtu četvrtinu ušao sa šest poena prednosti - 44:50.

U posljednjoj dionici Milano je krenuo sa serijom od pet vezanih poena i stigao do dvocifrene prednosti. Zvezda je uspjela u nekoliko navrata da se vrati na minus pet, ali ne i da stigne i do preokreta. Kalinić je na minut prije kraja i plus sedam za Milano dobio dvije tehničke greške i morao prije kraja da napusti parket.

Posljednji minut je protekao u nervozi, koja se prenijela i na tribine, pa su sudije u nekoliko navrata morale da prekidaju meč zbog ubacivanja tvrdih predmeta na teren.

Zvezda je upisala osam pobjeda i 13 poraza i zauzima 14. poziciju na tabeli. Milano je treći sa skorom od 15 pobjeda i šest poraza.

Košarkaši Barselone pobijedili su večeras Bajern na svom terenu 71:66.

Barselonu je do pobjede predvodio Kajl Kjurik sa 20 poena, a pratio ga je Nikola Mirotić sa 13 poena i šest skokova.

Kod Bajerna su se izdvojili srpski internacionalci Vladimir Lučić sa 16 i Ognjen Jaramaz sa 15 poena.

Barselona je druga na tabeli sa 18 pobjeda i pet poraza, a Bajern je deveti sa 11 pobjeda i 12 poraza.

Košarkaši Zenita savladali su u gostima Baskoniju 90:82.

Zenit su do pobjede predvodili Bili Beron sa 24, Džordan Lojd sa 23 i Džordan Miki sa 16 poena.

Kod Baskonije bolji od ostalih bili su Vejd Boldvin sa 16, Stiven Enoh sa 15 i Rokas Giedraitis sa 14 poena.

Zenit je četvrti sa 14 pobjeda i sedam poraza, a Baskonija je 15. sa sedam pobjeda i 15 poraza.

U sljedećem kolu Zenit će gostovati Real Madridu, dok će Baskonija dočekati Olimpijakos.

U istom kolu, Fenerbahče je pobijedio na svom terenu Asvel sa 85:76.

Fenerbahče je deveti sa po 10 pobjeda i poraza, a Asvel 13. sa devet pobeda i 14 poraza.

Makabi je u gostima pobijedio Žalgiris sa 94:78 (21:19, 26:28, 17:13, 30:18).

Makabi je 11. na tabeli sa 10 pobjeda i 11 poraza, a Žalgiris je na posljednjem, 18. mjestu sa tri pobjede i 17 poraza.

Košarkaši Monaka pobijedili su večeras u gostima Panatinaikos 91:83.

Monako je do pobjede predvodio Majk Džejms sa 29 poena, četiri skoka i tri asistencije. Dvejn Bejkon je postigao 14, a Paris Li 12 poena.

Najbolji kod Panatinaikosa bili su srpski internacionalac Nemanja Nedović i Džeremi Evans sa po 16 poena, a pratio ih je Hauard Sent Ros sa poenom manje.