Zvezda vodila 20 razlike, pa ubjedljivo izgubila, Fener slavio u Milanu

Monako pobijedio u Beogradu, Bajern siguran protiv Makabija, Barsa deklasirala PAO

10538 pregleda 8 komentar(a)
Ažurirano: 03.02.2022. 22:56h

Na polovini druge četvrtine Crvena zvezda je imala 20 poena prednosti protiv Monaka, vodila je 45:25, pogodila osam trojki za manje od 17 minuta...

Na odmor je pošla sa plus 10 (52:42), a u nastavku napadački potpuno stala i dozvolila veliki preokret gostiju - Monako je Beogradu slavio ubedljivo 91:80.

Samo 28 poena je tim Dejana Radonjića postigao u drugih 20 minuta, ali su problemi bili i na drugoj strani, jer su "kneževi" u nastavku radili šta su htjeli pod košem šampiona ABA lige.

Donatas Motiejunas je predvodio sastav Saše Obradovića sa 20 koševa, kojeg je domaća publika dočekala salvom zvižduka, Dvejn Bejkon je upisao 17, Majk Džejms 10...

Nikola Ivanović

Crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović je postigao 15 kod Zvezde, imao je i četiri skoka i tri asistencije, a najefikasniji je bio Ostin Holins sa 19.

Monako poslije 24 meča ima po 12 trijumfa i poraza, Zvezda je na skoru 8-14 iz 22 utakmice.

Borbu za Top 8 su nastavili Fenerbahče i Bajern.

Turski tim je na krilima Marka Gudurića (17 pogodaka) bio bolji od Olimpije u Milanu rezultatom 71:60, dok su Bavarci savladali Makabi - 70:52.

Barselona je deklasirala Panatinaikos (86:60) i stigla do 19. pobjede.