Lovćen nakon produžetka poražen u Čačku

53 pregleda 0 komentar(a)
Borac - Lovćen, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 26.10.2017. 18:47h

Iako je u prvom poluvremenu gubio 18 razlike (53:35), Lovćen je u Čačku poklekao tek u produžetku - Borac je slavio 97:90 (regularni dio meča je završen 82:82), i upisao drugu pobjedu, dok su Cetinjani doživjeli drugi poraz.

Izabranici Dragana Radovića su u drugom poluvremenu uspjeli da nadoknade veliki minus iz prvih 20 minuta, u 27. minutu su stigli do izjednačenja (59:59), uspjeli su da nadoknade minus četiri koji su imali 70 sekundi prije kraja, pošto je Nikola Korać uz zvuk sirene izborio produžetak. Ipak, Čačani su u dodatnih pet minuta stigli do trijumfa...

Borac je do drugog trijumfa vodio nemanja Todorović sa 33 poena. Istakao se i Đorđe Mićić sa 21 poenom.

U cetinjskom timu najbolji je bio Nikola Korać sa 21, Vasilije Knežević ubacio je 16, a Draško Albijanić 14 poena.

Lovćen će u četvrtom kolu, 1. novembra u Kopru, biti gost Primorske.

Borac – Lovćen 97:90 (30:16, 23:19, 19:29, 10:18, 15:8)

Čačak – Dvorana: “Borac”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Špendl (Slovenija), Kralj (BiH), Gajšek (Slovenija).

Borac: Bumbić, Ćalović, Popović 5, Đoković 14, Pešaković 3 (2-1), Prlja 2 (2-2), Mićić 21 (2-2), Stojadinović 3 (1-1), Gavrilović 2, Todorović 33 (11-10), Čarapić, Marinović 14.

Lovćen: Latković 18 (4-4), Slavković 3, Radunović, Vrbica 6, Parača, Lopičić 7 (3-3), Jelenić 5, Albijanić 14 (3-2), Knežević 16 (2-2), Korać 21, Borilović, Vujović.