Budućnost u Baru najavila bitku sa vječitim rivalima

Tim Aleksandra Džikića zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani u 2. poluvremenu savladao Mornar 73:62 i pokazao da će se sa Crvenom zvezdom i Partizanom boriti za direktan plasman u polufinale ABA lige

15490 pregleda 0 komentar(a)

Derbi u "Topolici" je nagovijestio šta čeka dva najveća crnogorska kluba u završnici ligaškog dijela Admiralbet ABA lige - Budućnost Voli je slavila 73:62 i nastavila potjeru za jednim od prva dva mjesta, tj. direktnim plasmanom u polufinale, a Mornaru predstoji grčevita borba da ugrabi 6. poziciju i vizu za četvrtfinale.

Tim Aleksandra Džikića je odigrao fenomenalnu odbranu u 2. poluvremenu, sveo domaće na svega 20 poena, a u napadu imao dovoljno raspoloženih igrača da u finiš uđe bez straha za pobjedu - Vili Rid i Petar Popović su ubacili po 16, Kendrik Peri 13, a Edin Atić 10 koševa za rutinski trijumf u Baru.

Izabranike Mihaila Pavićevića nakon 10. poraza u 17. utakmici u regionalnom takmičenju čeka paklen finiš regularnog toka, jer su osim Budućnosti (skor 13:3) i njenih rivala za prva dva mjesta, Crvene zvezde (15:1) i Partizana (15:3), daleko ispred su i FMP (10:6), Cedevita Olimpija (9:7), Igokea (9:8), a gledaju u leđa i Megi (8:8).

Mornar - Budućnost

"Plavi" su bolje krenuli, zahvaljujući akcijama sa Ridom imali i plus četiri, ali su popustili kada se to nije očekivalo. Naime, pri njihovom vođstvu 12:10, na ulazu u 7. minut, Nemanja Gordić, do tada najefikasniji kod Barana sa šest koševa, uhvatio se za koljeno lijeve noge i napustio teren.

Umjesto njega je ušao Balša Živanović, koji je ulazom i dodatnim bacanjem, a zatim i trojkom zaključio seriju 11:0, kojom su domaći poveli 21:12. Zanimljivo, sva tri faula Budućnosti u 1. četvtini su bila za dodatno bacanje, koja su osim mladog Baranina iskoristili i Gordić i Vladimir Mihailović.

Podgoričani su brzo uhvatili priključak, sa dvije trojke Atića izjednačili na 23:23, a onda nakon njegove asistencije i zakucavanja Rida poveli 31:30.

Pavićević je uzeo tajm-aut, a odgovor njegove ekipe je bio pravi - Marko Jeremić je pokazao svoje najjače oružje, šut za tri, i za nepuna dva minuta Mornar je opet bio na plus sedam (40:33).

Na poluvremenu je bilo 42:36, ali je Budućnost u nastavku počela veoma agresivno u odbrani, u napadu su nezaustavljivi bili Kendrik Peri i Rid, pa je već poslije četiri i po minuta igre Pavićević bio prinuđen da pozove tajm-aut pri rezultatu 46:52.

Nakon osam neiskorištenih napada zaredom, tj. čak šest izgubljenih lopti, Barani su konačno prekinuli crni niz pogocima Seada Šehovića sa linije penala. Tada je i Budućnost zapala u probleme u napadu, u igri bez klasičnog centra se nije snašla, pa je do kraja 3. četvrtine dala samo poen i pred 10 minuta odluke imala plus dva (53:51).

Heroj velike pobjede nad Virtusom, Petar Popović, vezao je pet koševa, a potom je i Marko Jagodić-Kuridža pogodio trojku i pet i po minuta prije kraja gosti su prvi put stekli dvocifrenu prednost (65:54).

Bilo je jasno da Mornaru nema povratka, jer je do tog trenutka dao svega 12 poena u 2. poluvremenu. Gordić je, makar donekle, vratio neizvjesnost, vezao šest koševa i asistenciju za alej-up Tejlora Smita za prilazak na 62:69 u 37. minutu, ali Barani su preslabo igrali u napadu da bi ozbiljnije zaprijetili...

MORNAR - BUDUĆNOST VOLI 62:73 (21:14, 21:22, 9:17, 11:20)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: 700. Sudije: Nikolić, Juras, Milojević (Srbija).

Mornar: MIHAILOVIĆ 5 (1-1), MIĆOVIĆ 2, Jeremić 6, Živanović 11 (2-1). Šehović 7 (3-3), Smit 10 (4-2), GORDIĆ 11 (1-1), Rakočević, LAZIĆ 2, Miković 2, MOZLI 6.

Budućnost Voli: KOBS 4, Atić 10 (2-2), ŠEHOVIĆ, Micov 2, Sili 2, Tarolis, Nikolić 4, JAGODIĆ-KURIDŽA 6 (4-4), Drobnjak, POPOVIĆ 16 (4-3), RID 16 (2-2), Peri 13 (4-3).