Lebron se vratio tripl-dablom, Lejkersi dobili Nikse

"Jezerdžije" nakon produžetka dobile Njujork i sve bliže su plej-ofu

5273 pregleda 0 komentar(a)
Povratak Kralja Džejmsa u pravom trenutku za "jezerdžije", Foto: Reuters

Los Anđeles lejkersi uspjeli su da slave protiv Njujork Niksa važnu pobjedu, ali tek nakon produžetka i minusa od čak 15 poena u prvoj četvrtini, u kojoj su gosti fantastičnim šutem ubacili 42 poena.

Ipak su Lejkersi uspjeli da stignu, a nakon produžetka i dobiju utakmicu - 122:115.

Povrtak nakon pet mečeva pauze Lebron Džejms je krunisao tripl - dablom, 29 poena, 13 skokova i 10 asistencija, a Malik Monk je takođe ubacio 29 poena dok je Entoni Dejvis imao poen manje od njih, ali čak 17 skokova.

Zato se i nije previše osjetilo loše izdanje Rasela Vestbruka sa svega jednim od pogođenih 10 šuteva i pet poena na kraju.

Lejkersi su na skoru od 26 pobjeda i 28 poraza i 9. mjestom u zoni su razigravanja za plej-of

Kod gostiju se naročito istakao Ar Džej Baret sa 36 poena ali i trojkom u finišu za produžetak.

Oklahoma je porazom u Sakramentu prekinula niz od tri pobejde. Povratak u ekipu Oklahome srpski internacionalac Aleksej Pokuševski iskoristio je na odličan način sa 12 poena, devet skokova i tri asistencije.

Ubjedljiv je bio aktuelni prvak Milvoki protiv Portlanda - 137:108. Bobi Portis ubacio je 30 poena uz izvanredan šut za tri (8-6), Janis Adetokunbo dodao je 29, a Kris Midlton 14 koševa.

Finiks, najuspešniji NBA tim ove sezone, ostvario je novu, 42. pobjedu. Lider Zapada odigrao je sjajnu odbranu i slavili nad Vašingtonom -95:80 .

Deandre Ejton sa 20 koševa i 16 skokova, bio je najbolji igrač Sansa.

U prvoj utakmici Memfis je iskoristio podatak da je Orlando značajno oslabljen za ubjedljiv trijum - Dža Morant je za tri četvrtine ubacio 33 poena, a Stivenu Adamsu dvije asistencije nedostajale su da kompletira tripl-dabl (12 p, 11 sk).